Obrovský úspech našej missky: Sylvia Šulíková sa dostala medzi 20 najkrajších žien sveta!

V piatok sa v egyptskom Sharm El Sheikhu uskutočnilo veľkolepé finále 50. ročníka Miss Intercontinental. Odtiaľ sa slovenská reprezentantka Sylvia Šulíková vracia domov s obrovským úspechom v hrsti. Podarilo sa jej totiž prebojovať medzi TOP 20 najkrajších žien sveta!

Na 50. ročníku Miss Intercontinental 2022 Slovenskú republiku zastupovala I. Vicemiss Slovensko 2021, 25-ročná Sylvia Šulíková z Bratislavy. Po skvelej prezentácii sa jej podarilo postúpiť do TOP 20.Som šťastná, že som sa umiestnila v TOP 20. Pre mňa je to výhra a úspech. Som vďačná, že sa mi to podarilo a celá súťaž, prípravy, finále sú neopísateľný zážitok do konca života,“ povedala blondínka, ktorú počas celej prípravy podporoval riaditeľ projektu Miss Slovensko Michael Kováčik. Na svoju zverenkyňu je právom hrdý. „Finále Miss Intercontinental som pozorne sledoval a na Sylviu môžeme byť všetci hrdí. Reprezentovala našu krajinu zodpovedne a na úrovni. Som rád, že postúpila do TOP 20. S čistým svedomím môžem povedať, že to mohla vyhrať. Konkurencia bola síce veľká, ale príde mi, že je to častokrát o veľkosti a vplyvu krajín,“ myslí si Kováčik.

Miss Slovensko - Sylvia Šulíková a Michael Kováčik Zdroj: Miss Slovensko

​V rámci súťaže národných kostýmov Sylvia odprezentovala tvorbu slovenskej módnej dizajnérky Jaroslavy Wurld Kocanovej, ktorá vkladá do svojich modelov prvky slovenskej tradície. Korunku, ktorá je precíznou ručnou prácou, vyrobila slovenská šperkárka Anna Škarda - Carbickova Crowns. Večerné šaty pre galavečer Miss Intercontinental 2022 zabezpečil svadobný salón WEM a dopĺňal ich set klenotov od slovenského výrobcu šperkov LORETTA.

Miss Slovensko - Sylvia Šulíková Zdroj: Miss Slovensko
Miss Slovensko - Sylvia Šulíková Zdroj: Miss Slovensko

​Víťazkou Miss Intercontinental 2022 sa stala 21-ročná Lê Nguyễn Bảo Ngọc z Vietnamu. Počas piatkového finále v Sharm El Sheikh v Egypte ju korunovala minuloročná víťazka Cinderella Faye Obeñita z Filipín. Zaujímavosťou je, že je prvou zástupkyňou Vietnamu, ktorá vyhrala titul v 50-ročnej histórii súťaže. Účasť na medzinárodnej súťaži v Egypte bola jej vôbec prvou cestovateľskou skúsenosťou mimo jej krajiny. Prvou vicemiss sa stala Mariela Pepin z Portorika, druhou vicemiss Cecília Almeida de Sousa z Brazílie, treťou vicemiss Joy Raimi Mojisola z Nigérie, štvrtou vicemiss Tatjana Genrich z Nemecka a piatou vicemiss Emmy Marianne Carrero Mora z Venezuely. Na súťaži Miss Intercontinental 2022 sa zúčastnilo dovedna viac ako 70 delegátok z celého sveta.

Miss Slovensko - Sylvia Šulíková Zdroj: Miss Slovensko
Miss Slovensko - Sylvia Šulíková Zdroj: Miss Slovensko

Sylvii Šulíkovej v mene celej redakcie srdečne blahoželáme!