Viktoria Podmanicka

Slovenská misska bojuje na svetovej súťaži krásy: Pomôcť s postupom do TOP 15 jej môžete aj vy!

Už niekoľko dní zastupuje a reprezentuje Slovensko na medzinárodnej súťaži MISS INTERNATIONAL v japonskom Tokiu rodáčka z Banskej Bystrice Viktória Podmanická, I. Vicemiss Slovensko 2020 a Eva Miss Sympatia 2020. Ako sa jej darí a aké dojmy na ňu urobila krajina vychádzajúceho slnka?

Tradičné japonské umenie viazania ikebany, čajový ceremoniál s veľmajstrom, ochutnávka sushi, návšteva japonských záhrad a chrámov. Ale aj návšteva oblasti Fukušima, stretnutie s japonskými a zahraničnými študentami na prestížnej University of Tokyo, deťmi Základnej školy či charitatívna podpora afrických detí a účasť na medzinárodnom fóre žien podnikateliek v Tokiu. To všetko musia absolvovať delegátky na prestížnej svetovej súťaži. Toho všetkého sa zúčastňuje aj slovenská delegátka Viktória Podmanická. Podporiť ju a zahlasovať za jej postup do TOP 15 v aplikácii Miss International (App Store, Google Play) môžete aj vy! Tri delegátky s najvyšším počtom hlasov budú mať šancu nielen postúpiť do TOP 15, ale následne zabojovať aj o 60. titul Miss International 2022.

Viktoria Podmanicka Zdroj: archív V.P.

​66 delegátok Miss International z celého sveta sa zišlo v Tokiu, kde ich na oficiálnej tlačovej konferencii privítali predseda Medzinárodnej kultúrnej asociácie Akemi Shimomura spolu s Takashi Ikemitsu z Japonskej cestovnej agentúry. „Už na letisku som mala možnosť ,,spoznať” Japoncov. Veľmi milí, usmievaví a nápomocní ľudia. A naozaj zorganizovaní. Nielen oni, ale všetko. Tokio je nádherné, decembrové rána sú síce chladné, ale počas dňa je aj 15 stupňov a veľmi príjemne,“ uviedla Viktória, ktorá je neustále na diaľku v kontakte s domácim slovenským organizačným tímom.

Viktoria Podmanicka Zdroj: archív V.P.

Viktória statočne reprezentuje a absolvuje všetky náročné aktivity aj napriek zdravotným problémom a prechladnutiu, ktoré si priniesla ešte zo Slovenska. Denne začína deň dávkou vitamínu C a konzumuje veľa ovocia a zeleniny, aby bola čo najskôr fit a zvládla náročnú prípravu na finále, ktoré sa uskutoční už 13. decembra. Celý tím súťaže sa o nás stará, aby sme mali všetko čo potrebujeme, aby nám nebola zima, aby sme mali dobre upravenú šerpu, aby sme neboli hladné alebo smädné... fakt sú úžasní!!!", dodala Viktória. Program je náročný a dievčatá absolvujú denne viacero návštev a oboznamujú sa s japonskou kultúrou a tradíciami.

Viktoria Podmanicka Zdroj: archív V.P.

​Úplne novú korunku 60. víťazke MISS INTERNATIONAL 2022 odovzdá v utorok 13. decembra o 6. hodine nášho času v Tokyo Dome City Hall súčasná úradujúca Miss International 2019 Sireethorn Leeramwat z Thajska. Live prenos bude možné sledovať naživo na YouTube. ,,Ani si neuvedomujem ako ten čas rýchlo letí a finále je už naozaj o pár dní. Pamätám si, ako som si len balila kufre. Každý deň si užívam naplno. Veľmi sa mi tu páči, kuchyňu majú výbornú. Dievčatá – delegátky z ostatných krajín sú ako moje sestry! Sme tu jedna veľká rodina. Ďakujem všetkým, ktorí ma podporujú. Je to niečo nádherné, keď sa ráno zobudím a prečítam si povzbudzujúce správy od vás. Naozaj to veľa pre mňa znamená. Vtedy si poviem, aj dnes idem na 200%!” vyjadrila sa Viktória Podmanická.