Slovensko má na svojom konte jeden z najväčších úspechov na Miss Supranational!

O jeden z najväčších úspechov na najprestížnejších svetových súťažiach krásy sa postarala Petra Siváková. Nielenže postúpila medzi TOP 25 najkrajších MISS ale stala sa víťazkou súťaže Supra Model of the Year na 15. ročníku prestížnej Grand Slamovej súťaže Miss Supranational 2024 v Poľsku!

O jeden z najväčších úspechov na najprestížnejších svetových súťažiach krásy sa postarala Petra Siváková. Nielenže postúpila medzi TOP 25 najkrajších miss, stala sa tiež víťazkou súťaže Supra Model of the Year na 15. ročníku prestížnej Grand Slamovej súťaže Miss Supranational 2024 v Poľsku. Slovenskú republiku zastupovala v tomto ročníku I. Vicemiss Slovensko 2023 a zároveň víťazka titulu Eva Miss Sympatia 2023 Petra Siváková. 24-ročná rodáčka z Humenného vďaka skvelej prezentácii postúpila do TOP 25 a následne získala aj špeciálne ocenenie Supra Model of the Year. Stala sa tak jednou z našich najúspešnejších reprezentantiek v histórii tejto súťaže. "Som rada, že moje úsilie a ročná príprava na súťaž priniesla výsledky a teší ma, že sa mi podarilo výborne reprezentovať našu krajinu," uviedla Petra Siváková. Petru prišla podporiť na finále súťaže priamo do Poľska jej rodina, priateľ Tobiáš a zároveň jej fandili z hľadiska aj zástupcovia Miss Slovensko a kolegyne Sonja Kopčanová II. Vicemiss Slovensko 2023 a finalistka súťaže a Vanesa Čuriková.

Kokteilové šaty z bielej čipky a večernú róbu pre galavečer Miss Supranational pre Petru vytvorila priamo na mieru návrhárka Janka Jurčenko. Keďže Petre pristanú zemité farby, zvolili zlatisto hnedú s kovovým metalickým efektom. Šaty v boho štýle prepojila návrhárka s kolekciou Petriných autentických šperkov. Šaty mali zvýraznený dekolt a prepracovaný driek, aby pôsobil ešte štíhlejšie a rafinovaný rázporok pri pohybe šiat s dlhou vlečkou odhalil Petrine nádherné dlhé nohy. Tesne pred odchodom na súťaž vyjadrila Petra posolstvo pre všetky mladé ženy a dievčatá na Slovensku. "Chcem ukázať dievčatám, že aj obyčajné dievča z malého mesta na východnom Slovensku sa vie vypracovať a reprezentovať Slovensko na svetovej súťaži. Vždy si choďte za svojimi snami, verte svojej vízii a robte to čo vás baví. Nikdy sa nevzdávajte."

Zdroj: Peter Kušnír @milujemfoteniesk

Úspešné delegátky Slovenska na svetovej súťaži Miss Supranational:

2015: Petra Sliacka Denková Miss Europe Supranational 2015

2016: Lenka Tekeljaková TOP 10 (8.miesto)

2018: Katarína Očovanová TOP 18