Naši - Spoločná foto 4. séria

NAŠI je komediálny seriál, ktorého každá časť pozostáva zo skečov v rozsahu od 30 sekúnd do 3 minút, pričom každý z nich vo vzájomnej nadväznosti skvele ilustruje, aké náročné a krehké umenie je rodičovstvo...

Sledujeme obraz života päťčlennej rodinky s občasným mierne ironickým podtónom, prirodzeným pre normálne vzťahy medzi deťmi a rodičmi. Otec a matka zápasiaci s výchovou troch synov nás každý týždeň pozývajú nahliadnuť do svojho bežného denného kolotoča; ponúkajúc tak chutný seriálový komediálny koktejl rozmanitých emócií, smiechu a kriku. S ich príhodami a situáciami plnými humoru, no i nežnosti a hrejivého ľudského tepla sa ľahko dokáže stotožniť každý rodič a prostredníctvom jasného autorskému zámeru vyprovokovať diváka k smiechu, úsmevu či zamysleniu (a nedá sa vylúčiť ani občasné zaškrípanie zubami!) sa NAŠIM bezpochyby darí výrazne meniť optiku, akou nazeráme na súčasnú rodinu... a zároveň nám všetkým vysielajú upokojujúci signál, že my rodičia (či ich deti) „v tom“ nie sme sami!

4. SÉRIA:

V 4. sérii opäť stretávame všetkých obľúbených  protagonistov – kompletnú rodinku Rodinovcov (otec Marián,  mama Lujza, synovia Tomáš, Oliver a Samko), ich starých rodičov  (babka Milka, dedko Jožko), frajerky chlapcov (Mia, Nina, Emka),  ich kamarátov (Filip, Maxo), kamarátov rodičov (Rasťo, Andrea);  no i vzdialenejších príbuzných, nových známych a ďalšie  epizódnepostavy.

Témy opäť prirodzene vychádzajú z vtipných situácii, ktoré  generuje spolužitie, kontakt a stret viacerých generácií, oboch  pohlaví a rozdielnych ľudských pováh. Rodinovci čelia novým  výzvam, ktoré prináša „osamostatňovanie sa“ najstaršieho  Tomáša (ktorý si síce nájde podnájom s kamošmi, no ako to už býva, rodičovskej pomoci a „služieb“ sa napriek tomu celkom  vzdať nechce...); dozrievanie stredného Olivera a premena  najmladšieho Samka na suverénneho tínedžera. Lujzini rodičia tiež potrebujú čoraz viac pomoci, a tak sa na istý čas nasťahujú priamo k Rodinovcom, čo zásadne zmení pravidlá i situáciu v  dome. Okrem toho sa Rodinovci vyberú na rôzne cesty a pobyty,  kde zažijú rôzne dobrodružstvá a o prekvapenia rôzneho druhu  sa postarajú aj ich známi – Andrea a Rasťo.

Okrem základného prostredia domu Rodinovcov pribudne  prostredie Tomášovho bytu, ktorý si prenajíma skamarátmi  a v rámci jednotlivých epizód sa ponúka aj prostredie  rekreačného rezortu, hotela, reštaurácie apod.

Podľa pôvodného formátu LES PARENT © Attraction Images inc.

Hrajú: 
Maximilián Bolf, David Krajčík, Gregor Miler, Marián Miezga, Lujza Garajová Schrameková, Dagmar Sanitrová, Peter Šimun, Martin Nahálka, Sára Polyaková, Laura Petersen, Noemi Poracká

Námet a scenár: Jacques Davidts
Dramaturgia a úprava scenáru: Soňa Čermáková Uličná
Dramaturgia TV JOJ: Dáša Haraksinová
Preklad: Dominika Girao, Katarína Hanzelová
Kostýmový výtvarník: Marián Hornyak, Michaela Kráľová
Titulná pieseň: Barbora Kardošová
Hudba k titulnej piesni: Martin Zimányi, Peter Dudák
Režisér a producent: Peter Begányi, Piknik Pictures