zoo

Zoologická záhrada je nevšedné miesto - predstavuje malý svet sám o sebe, ktorý spolu zdieľajú zvieratá a ich chovatelia. ZOO je zároveň výbornou kulisou pre nový seriál televízie JOJ s odľahčeným komediálno- dramatickým dejom a ľahkou kriminálnou zápletkou.

Nový denný seriál televízie JOJ bude mať tri dejové linky – romantickú, kriminálnu a komickú - ktoré sa spoločným kombinovaním navzájom odľahčia. Romantika tak nebude vyznievať telenovelovo a krimi zas príliš mafiánsky. Dej sa bude niesť v ľahkom, optimistickom duchu. Bude sa tiež venovať príbehom súvisiacim priamo s poslaním ZOO. Či už je to jeho edukatívna, alebo vedecká činnosť, no najmä jeho úloha zachraňovať ohrozené druhy a vypúšťať ich späť do živej prírody.

Hlavnými postavami sú dobrodruh Peter a zoologička Dominika, na prvý pohľad úplne rozdielne povahy. Peter je energický, akčný, no s mĺkvou povahou, ktorého drsná Afrika naučila byť vynaliezavým slovenským MacGyverom. Dominika je ako vedkyňa príliš racionálna, puntičkárska a analytická, vyhýba sa dobrodružstvám a akémukoľvek riziku. Improvizácia či prekvapenie sú jej najväčšími nepriateľmi. Medzi Dominikou a Petrom vzniká plno komických nedorozumení, slovných výmen názorov či malých podrazov v práci, ale zároveň aj silné erotické a ľúbostné napätie.

Kriminálna linka seriálu sa opiera o nelegálny obchod s exotickými zvieratami. Komické momenty divákom sprostredkuje viacgeneračná rodina hlavného hrdinu a zamestnanci ZOO. Súčasťou deja budú aj príbehy spojené so zvieratami, vrátene hlavného zvieracieho hrdinu - opičky Miša - ktorý zažije skutočné dobrodružstvá.

Tvorcovia zasadili dej nového, na obrazovkách slovenských divákov doteraz nevídaného seriálu do nádherného afrického prostredia prírodnej rezervácie Masai Mara v Keni, ZOO hlavného mesta a do malebných častí Bratislavy.