- 12.11.2025 - 08:00
- Autor Michaela Rovenská
Redaktorka Janka z talkšou A SME TU: Chcem, aby ľudia videli, že aj my autisti sme výnimoční!
Už pri prvom stretnutí pôsobí krehko, no zároveň s neuveriteľnou vnútornou silou. Janka, jedna z redaktoriek pripravovanej talkšou A SME TU, otvorene hovorí o tom, aké je to byť súčasťou projektu, ktorý búra predsudky a ukazuje svet očami ľudí na autistickom spektre.
Pre Janku je účinkovanie v talkšou A SME TU, ktorú začne TV JOJ vysielať už 22. novembra o 20.40, veľkou životnou skúsenosťou. Projekt jej priniesol nové výzvy, ale aj radosť z toho, že môže robiť niečo, čo má skutočný zmysel. Práca v televízii nie je pre ňu len profesijnou skúsenosťou, ale aj osobným posunom – postupne v sebe objavuje odvahu vystupovať pred kamerou, pracovať v tíme a zdieľať svoj pohľad na svet.
Chce ukázať čo v nich je
Janka hovorí, že najviac ju oslovila myšlienka samotného projektu – dať priestor ľuďom na autistickom spektre, aby ukázali, akí sú citliví, úprimní a výnimoční. Prostredníctvom rozhovorov sa snaží vnímať hostí nielen cez ich slová, ale aj cez emócie a prirodzenosť. Talkšou A SME TU je výnimočná tým, že v nej účinkujú redaktori na autistickom spektre. Prinášajú pohľad, ktorý je priamy, otvorený a bez zábran. Každý rozhovor sa stáva autentickým stretnutím dvoch svetov – sveta známej osobnosti a sveta človeka, ktorý vníma realitu inak, no s rovnakou túžbou byť pochopený.
Je sa na čo tešiť
Diváci sa môžu tešiť na reláciu plnú úprimnosti, dojímavých momentov a nefalšovanej ľudskosti. A SME TU nie je len televízna talkšou – je to výpoveď o živote, o inakosti a o tom, že každý z nás má svoju hodnotu a výnimočnosť. Tento projekt je dôkazom, že televízia vie prinášať nielen zábavu, ale aj hlboké posolstvo.
Relácia A SME TU sa začne vysielať už 22. novembra o 20.40 na JOJke a bude patriť k fenoménom, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť!
- 12.11.2025 - 08:00
- Autor Michaela Rovenská
- Tagy: autistické spektrum , talkšou , fenomén , autizmus , redaktorka , A SME TU
Kino pre všetkých: Premietanie pre nevidiacich a mikulášske projekcie pre deti s autizmom
Čekovský v A SME TU šokoval: „Odmietol som Rytmusa aj Attilu." Vysvetlil, ČO za tým bolo!
Marián ČEKOVSKÝ o realite v talkšou A SME TU: Mal OBAVY, že by mohol ZLYHAŤ!
Marián ČEKOVSKÝ sa v A SME TU obul aj do kamaráta HUDÁKA: V čom sa po ňom Mišo OPIČÍ?!