Erik Tlkanec

Zápas 3 na 1, ktorý u nás nemá obdoby: Bude to krčmová bitka, priznal Tlkanec

Výzva, ktorú by nezobral len tak hoci kto. Slovenský boxer Erik Tlkanec si na najbližšom galavečeri Fight Night Challenge 6 otestuje svoje kvality rovno proti trojici borcov. Jeho súpermi budú Michal „Mikefitko" Kováčik, Patrik Rigodanzo a český zástupca Patrik Lakatoš. Netypická konfrontácia prinesie niečo, čo sme na slovenskej bojovej scéne doteraz nemali možnosť vidieť.

Zápas bude prebiehať pod boxerskými pravidlami, kde proti Tlkancovi budú môcť v ringu stáť naraz až dvaja jeho súperi. Tretí bude za lanami ako náhradník, ak by došlo k nejakému zraneniu, alebo ak jeden z dvojice bude fyzicky vyčerpaný. 

Sám vojak v poli sa novému formátu musí vedieť prispôsobiť, pretože to zásadné mení hru. Rovnako uviedol, že súperov určite nepodcení. „Možno na začiatku som bol taký, že budem boxovať s ľuďmi, ktorí dovtedy nezápasili. Myslel som si, že nebudem musieť ani trénovať, no potom som sa dozvedel, že jeden z mojich protivníkov je boxer a má nejaké zápasy za sebou,“ poukázal na Lakatošove predošlé skúsenosti. 

Ďalej priznal, že zloženie jeho súperov je veľmi nepríjemné vzhľadom na to, že všetci z nich aktívne športujú. Nepôjde však o jeho prvú skúsenosť s podobným "neférovým " meraním síl. Na tréningu už okúsil, čo je to nastúpiť proti viacerým oponentom v jednu chvíľu. „Počas sparingu som si už vyskúšal zápasiť s dvomi boxermi, ktorí boli o do mňa ťažší. Išli sme tri kolá po tri minúty. Striedali sa na mne a bolo to strašné,“ odtajnil. 

„Mám pred tým zápasom väčší rešpekt ako obvykle,“ povedal skúsený slovenský bojovník a dodal:. „Dokonca by som to nazval iným športom." So svojimi protivníkmi sa zhodol, že pôjde o krčmovú bitku vzhľadom na nedostatok skúseností dvoch z nich. 

Duel bude každopádne extrémne zaujímavý. „Z mojej strany to bude trošku freestyle,“ načrtol stratégiu, ale konkrétnu taktiku vraj nemá, pretože na takýto druh konfrontácie sa nedá pripraviť. „Pre všetkých to bude niečo nové. Nikto z nás sa v tom necíti komfortne a nevieme čo sa bude diať,“ navnadil fanúšikov. 

Turnaj Fight Night Challenge sa uskutoční už 20.4.2024 v Bratislavskej Tipos Aréne. Predstavia sa mnohé zvučné mená z celebritného sveta aj profi bojovníci - chýbať nebude Rytmus ako announcer a už tradične nadupaný sprievodný program.

Uchmatni si preto lístok TU alebo pozeraj z pohodlia domova na JOJ play.