Kto zamieša v deji karty? Zoznámte sa s postavami seriálu Nový život!

Hviezdne obsadenie, česko-slovenskí scenáristi, zaujímavé príbehy. To všetko a oveľa viac prináša seriál Nový život s podtitulom Každý si zaslúži druhú šancu. Štartujeme už 6. januára o 20:35 na JOJke!

Už v úvode roka 2020 prichádza na obrazovky JOJky rodinný seriál Nový život, ktorý bude plný vtipných situácií, aké občas zažíva každý z nás. Seriál sa zameriava na netradičnú tému, ktorú sme v ostatných seriáloch zatiaľ nemali. Traja najlepší kamaráti sa rozhodnú ukončiť svoje kariéry a sú tak na prahu ich nového života. Musia si vybrať cestu, po ktorej pôjdu ďalej. V seriáli si zahrá skutočne obrovské množstvo postáv. Už teraz sa môžete zoznámiť s tými, s ktorými sa budete stretávať najčastejšie.

Nový život - Alexander Bárta, Helena Krajčiová a Milo Kráľ Nový život - Alexander Bárta, Helena Krajčiová a Milo Kráľ Zdroj: TV JOJ

​​Dušan Molnár (40) – Milo Kráľ

Úspešný hokejista, ktorý hrával všade po svete a jeho rodina ho ochotne nasledovala. Teraz však Dušan všetkých prekvapí, keď oznámi, že do ďalšej sezóny nenastúpi. Chce totiž s kariérou profesionálneho hráča skončiť a viac sa venovať rodine. Chce sa zamestnať ako tréner, no nemá trénerskú licenciu a nikde nemá úspech. Záchranou môže byť riaditeľ gymnázia Majerík, ktorý mu ponúkne prácu telocvikára. Dušan sa však rozhýbe neskoro a prischne mu pozícia triedneho problematických pubertiakov. Dušan v novej etape svojho života bojuje s novou kariérnou cestou, popri tom si hľadá cestu k synovi Tomášovi a bojuje s nekonečným podpichovaním a podceňovaním od egoistického svokra.

Pavol Cvikla (40) – Alexander Bárta

Futbalista, prúserár, ktorý má večne hlboko do vrecka. Hrá futbal za Považskú Bystricu a aj napriek jeho nekonečným výstrelkom ho tam tréner stále drží, lebo je paradoxne pri svojich životných excesoch stále dobrým hráčom. Zlom príde v momente, keď pri úniku od jednej z jeho mnohých známostí na jednu noc utrpí zranenie, ktoré ho prinúti vzdať sa kariéry profesionálneho futbalistu. So zničeným kolenom ho totiž nevezmú už nikde a jeho sláva je poriadne zašlá. Do života mu v tomto momente vstupuje aj 16 ročná dcéra Lea, ktorá po otcovi zdedila najmä nadanie na problémy. Paľo tiež skúša šťastie všade možne, postupne pochopí, že s poctivosťou a zodpovednosťou najďalej zájde. A že tie jeho šialené životné príhody a skúsenosti možno budú na niečo dobré. A nakoniec z neho bude snáď aj dobrý otec a partner. Teda ak stretne takú, ktorá ho donúti žiť monogamne. Alebo žeby ju stretol už dávno?

Lucia Pálfyová (40) – Helena Krajčiová

Lucia hrá futbal za petržalský klub, no najradšej by s tým už sekla a usadila sa. To však robí škrt cez rozpočet jej rakúskemu strojenému partnerovi Evaldovi, ktorý by chcel z jej športového talentu ťažiť čo najdlhšie. V momente, keď Evald odmietne počúvať jej biologické hodiny a túžbu po svadbe, Lucia urobí razantný krok. Opustí svet futbalu a vracia sa do Trenčína. Nasťahuje sa k Pavlovi do bytu po babičke a v slabej chvíli kúpi miestnu krčmu Fatimu. Lucia sa musí zmieriť s novým životom, je majiteľkou krčmy. A musí ju udržať aj pri živote. Potrebuje pomocu od niekoho, kto by sa o ňu rád postaral.

Nový život - Simona Kollárová, Alexander Bárta a Henrieta Mičkovicová Nový život - Simona Kollárová, Alexander Bárta a Henrieta Mičkovicová Zdroj: TV JOJ

Alena Molnárová (35) – Alžbeta Stanková

Dušanova milujúca manželka, žienka domáca, šikovná editorka a ustráchaná matka. Superžena, ktorá zvláda rodinu, domácnosť, aj kariéru. Dušana nekonečne miluje a podporuje vo všetkých jeho rozhodnutiach, aj keď jeho učiteľskej kariére až tak neverí. Napriek tomu je rada, že ostávajú v Trenčíne a ona môže tráviť viac času s rodičmi. Do toho sa snaží všemožne odhaliť tajomstvá svojho syna. No ju tento domáci život tiež nebaví a sama sa snaží nájsť novú cestu, ktorou by sa vydala.

Tomáš Molnár (14) - Max Bolf

Dušanov a Alenin syn. Je zvyknutý na nekonečné sťahovanie a nové školy a predpokladá, že v novej škole bude mať výhody, pretože jeho otec je slávny hokejista. Nielen že mu otec prekazí tento benefit, ešte aj nastúpi na tú istú školu ako pedagóg, čo mu jeho spolužiaci dávajú celkom slušne vyžrať. Tomáš musí čeliť prvej láske, ale aj narušenému vzťahu s otcom a večným posmeškom od spolužiakov. Postupne sa však z chlapca Tomáša stane chlap.

Lea (16) – Simona Kollárová

Paľova dcéra, ktorú otec nevidel dlhé roky. Až tak dlhé, že ju pri prvom stretnutí ani nespozná. Lea sa rozhodne z otca si vystreliť, zbalí ho a prinesie si ho domov, rovno pod nos jeho exmanželky. Lea uvidí v otcovom návrate do jej života šancu na väčšiu slobodu. Jablko však nepadlo ďaleko od stromu. Na ňu samú sa problémy lepia ako muchy na lep. Lea musí dokázať, že v nej je niečo viac ako len rebelujúca tínedžerka.

Nový život - Max Bolf a Alžbeta Stanková

Vanda (40) – Henrieta Mičkovicová

Paľova exmanželka, matka ich dospievajúcej dcéry Ley. Je jedna z mála, ktorá dokáže odhadnúť Pavlove lži a povedať mu presne to, čo si o ňom myslí. Je to zachovalá nádherná žena, ktorá keď prestane zvládať Leinu výchovu, vyexpeduje ju na pobyt k otcovi, no netrvá dlho a vezme si ju späť k sebe, aby nad ňou opäť mala kontrolu. No ani v jej na oko dokonalom živote nie je všetko zlato, čo sa blyští.

Evald (33) – Thomas Kamenar

Luciin rakúsky strojený frajer, manažér ženského futbalového klubu v Petržalke. Aby Luciu udržal v klube čo najdlhšie, je schopný jej nasľubovať hory doly. No v žiadnom prípade sa nechce viazať a už vôbec nie, aby Lucia otehotnela a prestala hrať futbal.

Juraj Lohinský (40) – Juraj Loj

Bývalý spolužiak hlavných hrdinov, namyslený boxer, ktorý to v športe dotiahol najďalej zo všetkých, no myslí mu to trochu pomalšie. Loho tiež bude musieť hľadať spôsoby, ako vylepšiť svoj život. Hlavne keď bude chcieť zapôsobiť na ženu svojho života a konečne si dokončiť maturitné vzdelanie.

Nový život - Barbora Švidraňová ako Učiteľka slovenčiny Helena Medvecká Nový život - Barbora Švidraňová ako Učiteľka slovenčiny Helena Medvecká Zdroj: TV JOJ

Ďalšie postavy:

Fedor – svokor Dušana - Jozef Vajda

Stela - svokra Dušana - Hana Letková

Riaditeľ 8. ročného gymnázia MajeríkIvan Krúpa

Učiteľka slovenčiny Helena Medvecká – Barbora Švidraňová

Telocvikár Baláž - Ján Jackuliak

Gitka - Lucia Vráblicová

Danica Nguyen – Romana Dang Van

Darina Bakošová - Lucia Hurajová