Maštalír s Koleníkom zažívajú náročnú výrobu: Z naháňačky a bitky rovno do nemocnice

Takto to vyzerá Za sklom.

Televízia JOJ pre vás práve v týchto dňoch nakrúca kriminálny seriál Za sklom v hlavných úlohách s Jánom KoleníkomTomášom Maštalírom. Skúsení herci si už pred kamerou aj na divadelných doskách vyskúšali kadečo, no práve tento projekt im do cesty kladie mnohé nové výzvy. Seriál je totiž plný akčných scén, naháňačiek, bitiek a kaskadérskych kúskov. Tomáš s Jankom sa na nakrúcanie tešili. „Sme viac v exteriéri, nemáme papundeklové ateliéry a papundeklové štúdiá, čo je výborný prínos, mne sa to zatiaľ veľmi páči,“ pochvaľuje si Koleník.

No už po prvých dňoch prišlo menšie vytriezvenie. Pochopili, že sa dali na mimoriadne náročnú televíznu výrobu. „Je to veľmi namáhavé, je to iný spôsob nakrúcania na viacero záberov a strán. Je to časovo veľmi náročné a tiež fyzicky veľmi náročné, lebo veľa utekáme, veľa sa bijeme a stretávame sa s mnohými vecami, ktoré treba ovládať. Ale je to taký splnený chlapčenský deň. Po prvom dni nás všetko bolelo, boli sme unavení, boleli nás svaly,“ priznáva Janko, ktorý dokonca prvý deň absolvoval menšie zranenie a museli ísť do nemocnice, no našťastie je všetko v poriadku a bez problémov hrá ďalej.

A ako si na prvý deň nakrúcania spomína Tomáš? Vidí to dosť podobne: „Nevedeli sme, čo od toho čakať, ale vedeli sme, čo chceme robiť, ale bolo to náročnejšie, ako sme si mysleli. Veľa sme behali, preskakovali sme ploty, bili sme sa. Bolo 26 stupňov a boli sme v nepriestrelných vestách, takže sme trochu zlomení.“ My dodávame, že sa rozhodne máte na čo tešiť – seriál Za sklom si získa všetkých fanúšikov kvalitných kriminálnych seriálov!

Autor: František Kozmon