„Lepia“ sa vám sukne a šaty na pančuchy, len čo sa oblečiete? Skúste tieto šikovné triky!

Ženy, ktoré rady nosia sukne či šaty, určite veľmi dobre vedia, aké nepríjemné je, keď sa už po pár krokoch začnú lepiť na pančuchy. Tento problém je spôsobený statickou elektrinou, ktorá vzniká trením materiálov o seba. Našťastie, existuje niekoľko šikovných trikov, ako tento efekt minimalizovať alebo úplne odstrániť.

Najrýchlejším a najefektívnejším spôsobom ako sa zbaviť statickej elektriny pri nosení pančúch pod šatami a sukňami je použitie antistatického spreja. Jednoducho ho nastriekajte na vnútornú stranu sukne a na povrch pančúch. Sprej neutralizuje elektrický náboj a zabráni priľnavosti materiálov. Ak takýto sprej nemáte alebo ho neviete zohnať, použite klasický lak na vlasy. Poslúži vám rovnako.

NM - sukna sa lepi na pancuchy Zdroj: Profimedia

Druhým šikovným trikom je použitie drobného kovového predmetu, ktorý dokáže efektívne odviesť statický náboj. Na vnútornú stranu sukne či šiat, prípadne na bočný šev pripevnite malú zicherku. Toto riešenie je neviditeľné, ale veľmi efektívne. Naše mamy a staré mamy tento problém kedysi riešili tak, že nosili pod šaty kombiné a pod sukne spodničky. Je to veľmi účinné a tieto alebo podobné kusy odevov sa dajú kúpiť v obchodoch so spodnou bielizňou aj dnes.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Miroslava Dobis | (@fashionspy.sk)

Vznik statického náboja môžete minimalizovať aj tým, že si pred obliekaním dôkladne natriete nohy hydratačným krémom. Suchá pokožka totiž zvyšuje trenie a tak logicky vzniká viac statických nábojov. Určite pomôže aj výber pančúch a oblečenia z prírodných materiálov, ktoré sú menej náchylné na tvorbu statickej elektriny ako polyester, polyamid, akryl či nylon. Pomôcť si môžete aj použitím aviváže do prania. Tá znižuje elektrostatický náboj látok. No pozor! Niektoré materiály a štruktúry nie sú vhodné na pranie v práčke, obzvlášť jemné „nízkodenové“ pančuchy, a nesvedčí im ani používanie aviváže.