Pravú tvár odpáli tento hit od Komajoty: Predstavujeme vám titulnú skladbu seriálu!

Skladba, ktorá sa vám dostane do uší.

Ani vy sa už neviete dočkať stredy? Presne to je ten deň, kedy vám predstavíme nový dramaticko-romantický seriál Pravá tvár. Prvý z jeho 16 dielov uvidíte už o 20:35 na JOJke. Čaká vás nielen množstvo zaujímavých postáv, ale aj plno zvratov a nečakaných rozuzlení. Dej príbehu sa odohráva okolo mladej ženy – hlavnej hrdinky Viky. Tá sa rozhodne pomstiť svoju sestru a odíde z malého mestečka na Orave do Bratislavy, aby našla a vlastnoručne potrestala vinníka. Náhoda však prekvapivo skomplikuje jej pôvodný plán. Alebo za tým stojí osud? Hlavnú hrdinku stvárňuje mladá a sympatická herečka Monika Horváthová, pre ktorú ide o seriálový debut. Popri nej sa však objavia aj skvelé herecké mená ako Juraj Hrčka v role majiteľa kaderníctva Yvanna, kde sa Vika zamestná, či napríklad jej nová známosť Marek Šalanci, ktorého zas stvárňuje Marek Geišberg. V seriáli sa tiež objaví aj Martin Mňahončák, Anna Javorková, Erika Havasiová, Jozef Vajda a mnohí ďalší.

Pravá tvar - Komajota Strih titulna skladba Pravá tvar - Komajota Strih titulna skladba Zdroj: Foto - Pavel Višnovský

​​V stredu večer Pravú tvár odštartuje aj nová úvodná zvučka, ktorú sme vám už na našom webe stihli predstaviť. Jej hlavnou súčasťou je pieseň Strih od známej prešovskej kapely Komajota, ktorej hity ako Ráno v novinách či Mesto v nás pozná azda každý. Chytľavá skladba Strih sa vám postupne rozhodne dostane do uší a veríme, že si ju raz-dva obľúbite a možno si ju dokonca začnete spievať. Pesnička je súčasťou piateho štúdiového albumu Komajoty s názvom Priame prenosy. Ako už hovorí samotný názov, album vznikol doslova v priamom prenose, a to v priebehu rekordných štyroch dní bez predošlej prípravy v skúšobni. Celý proces jeho výroby pritom mohli fanúšikovia sledovať od začiatku až do konca prostredníctvom live streamu. Všetky videá z nahrávania sú dnes zároveň dostupné aj na stránke Komajoty. "Priame prenosy kapely Komajota bol taký pokus, vymysleli a natočili sme album v priamom prenose na YouTube. Pieseň Strih, tak ako aj Druhé slnko však už boli natočené predtým. Vzhľadom k tomu, že už boli hotové, prihodili sme ich ku skladbám, čo vznikali online," prezrádza Martin Husovský z Komajoty.

Pravá tvar - Komajota Strih titulna skladba Pravá tvar - Komajota Strih titulna skladba Zdroj: Foto - Jano Štovka

​A prečo sa pieseň nevolá Pravá tvár, ale Strih? Ide totiž o pôvodný pracovný názov seriálu. Pieseň je neodmysliteľnou súčasťou seriálu práve preto, že bola skomponovaná špeciálne preň. "Stihli sme ju vydať na CD Komajota Priame Prenosy. Text napísal Michal Baláž, s ktorým som v tom období intenzívne pracoval na projekte The Ružbachs, čo sú vlastne jeho zhudobnené básne. Rád píšem hudbu na text, aj v tomto prípade to takto bolo. Skladbu som nahodil doma, sfúkol som prach z gitary, neskôr sme ju natočili s kapelou a pridali ženský hlas," vysvetľuje Martin. Krásny ženský hlas, ktorý Martinovi sekunduje, patrí jeho manželke Veronike Husovskej. Ďalším skvelým hosťom bol Ľuboslav Petruška, ktorý nahral gitarové party i Martinovo obľúbené sólo na dobro. 

Martin Husovský má okrem titulnej skladby zároveň na svedomí aj písanie a nahrávanie scéniky do seriálu. Budúcnosť tejto chytľavej skladby vidí už teraz jasne. "Netuším, čo sa so skladbou Strih stane, ja by som ju pokojne v časovej kapsli poslal do vesmíru, ako odkaz marťanom, keď náhodou pôjdu okolo," smeje sa spevák. Túto zaujímavú skladbu si môžete vypočuť už teraz u nás. Kapela zároveň intenzívne pracuje aj na novom videoklipe, ktorý vám takisto predstavíme už čoskoro. Veríme, že sa vám titulná skladba k novému seriálu Pravá tvár bude páčiť. Príjemné počúvanie.

Seriál Pravá tvár štartujeme už v stredu o 20:35 na JOJke!