Desivá atmosféra na nakrúcaní Trhliny: Na hercov doľahla skutočná ťažoba!

Po premiére v kinách prichádza mysteriózny film Trhlina aj na obrazovky JOJky, a to v dvojdielnej verzii. Desivá atmosféra tejto snímky však nie je žiadne zdanie, ale skutočnosť, ktorú pocítili aj samotní herci na nakrúcaní.

Jednou z postáv tejto pozoruhodnej snímky je aj Walter Fischer. Je to človek, ktorý sa v tridsiatych rokoch minulého storočia objaví v lese dva mesiace po tom, ako zmizol v Tribeči. Stane sa z neho úplne iný človek a nikto, ani on sám nevie, čo sa mu presne stalo. Isté je to, že si prežil niečo zlé a hrozivé, napokon skončil na psychiatrii v sanatóriu, kde sa z neho snažili dostať to, čo sa mu stalo. Skúšali na ňom všetky metódy vtedajšej psychiatrie, vrátane elektrošokov. Túto hrôzostrašnú postavu si v Trhline zahral herec Martin Šalacha. Tým, že ani on v skutočnosti nevedel, čo sa Walterovi stalo, mohol dať do svojho hereckého výkonu aj kúsok zo seba. "Atmosféra prostredia bola hrozivá. Hneď ako sme došli do priestorov starej väznice v Brne z 18. storočia, bolo to strašidelné. V tej väznici boli vykonávané aj popravy, bol tam aj sirotinec dokonca. Bolo tam hneď cítiť ťarchu ťažkých a hrozných osudov ľudí, ktorí tam buď skončili alebo prežívali v tej väznici," prezradil Šalacha, ktorý si rozhodne situáciu nesnažil uľahčiť.

Problémom preňho nebola ani zima počas nakrúcania záberov zo psychiatrie, kde sporo odetý sedel na stoličke a kričal z plných úst."Ja som mal na sebe len tú košeľu. Chceli mi dať termobielizeň, aby som neochorel, ale ja som nechcel, aby som to oveľa viac podporil. Aby prostredie pôsobilo na mňa a ja na prostredie," vysvetľuje herec. Napokon však vďaka tomu prechladol. Ešte v ten deň to aj pocítil. Okrem toho z toľkého kriku prišiel aj o hlas. "Cítil som, že treba pre to urobiť všetko, aby to dobre vyzeralo a aby sa človek najvernejšie priblížil knihe," dodal Šalacha, pre ktorého síce nakrúcanie nebolo jednoduché, no bral to ako obrovskú výzvu. Výsledný efekt už len dotváralo dokonalé dielo maskérky na jeho tvári, ktoré vyzeralo skutočne hodnoverne, vrátane popálenín, keďže s nimi našli v lese pri Zlatých Moravciach v tridsiatych rokoch aj skutočného Walter Fischera. Viac sa dozviete vo videu hore a už v utorok večer v prvej časti dvojdielneho filmu Trhlina. 

Sledujte prvú časť dvojdielneho filmu Trhlina už v utorok o 20:35 na JOJke!

Redakcia / IP

Redakcia / IP

Viac článkov od autora

Najčítanejšie nanoviny.sk