Vojnový veterán Vlado Strmeň (92) vyráža dych: Rozhodol sa, že pomôže ohrozeným seniorom!

Seniori sú v súčasnej pandémii koronavírusu tou najzraniteľnejšou skupinou obyvateľstva. Dôkazom sú desiatky nakazených klientov v Domovoch sociálnych služieb. Pomôcť sa im rozhodol vojnový hrdina, 92- ročný Vlado Strmeň, ktorý v relácii V siedmom nebi rozprával o svojich spomienkach na hrôzy druhej svetovej vojny.

Vlado Strmeň má 92 rokov a je neuveriteľný človek. Sedíte s ním a nevychádzate z údivu nad jeho príhodami z vojny, keď sa ako šestnásťročný pridal k partizánom v Slovenskom národnom povstaní. Potom mu zaspievate pesničku a Vlado Strmeň vytiahne svoj malý notes a napíše si doň noty, aby ju neskôr presne zahral na svojej harmonike. Nielenže má perfektný hudobný sluch, ale vo svojom veku nepoužíva ani okuliare, čo znamená, že keď máte 50 rokov a bez okuliarov neprečítate ani riadok, môže vás to aj trochu naštvať.

Partizán Strmeň sa netají tým, že ho zaujal anglický veterán Tom Moore, ktorý sa stal hviezdou internetu, keď sa na svojej záhrade prechádzal okolo domu viac než stokrát aj napriek tomu, že chodí len za pomoci chodítka a vyzbieral tak 30 miliónov eur. Náš partizán si dnes o 17:00 sadne na svoju záhradu s milovanou harmonikou a bude sa snažiť získať aspoň 5 tisíc eur pre domy seniorov v Banskej Bystrici a okolí. Okrem iného, väčšina z nich sú o generáciu mladší seniori ako pán Strmeň.

redakcia / LF

redakcia / LF

Viac článkov od autora