dovidenia-stara-mama

Do aktuálnej vysielacej štruktúry sme si pre vás pripravili nový seriál s názvom Dovidenia, stará mama, ktorý pochádza z pera scenáristu Andyho Krausa. Ten sa po rokoch vracia k osvedčenému žánru, ktorým je práve sitkom. Dej sa odohráva v rodine Gülemiházyiovcov, ktorých korene siahajú až do čias Osmanskej ríše. Ich predok Gülemi (po turecky: ten, čo sa smeje) prišiel do Uhorska, kde jeho deti získali maďarskú príponu „házyi“, a tak vznikol rod Gülemiházyi. Hlavou rodiny je matka Paulína, ktorá si potrpí na tradície a rada svojim deťom pripomína dôležitosť ich rodu.

Má dve deti – syna Tarkana a dcéru Guzel. Hoci im v žilách koluje rovnaká krv a žijú pod jednou strechou, žijú úplne iné životy. Tarkan je bohatý, pretože sa venuje miestami až pofidérnym kšeftom. Jeho partnerkou je energická Kikuš, ktorá sa o seba rada stará a miluje nákupy. Spolu majú 10-ročnú dcérku Anastáziu. Guzel je žienka domáca a neustále sa snaží schudnúť. Jej manželom je utiahnutý Macej, ktorý sa všemožne snaží vybudovať si lepšiu kariéru. Vychovávajú syna Durana. V rodine sú už na prvý pohľad rôznorodé postavy, čo vyvoláva množstvo komických situácií, absurdný humor a vtipné slovné hračky.

Hlavnú postavu stvárňuje v seriáli Božidara Turzonovová. Okrem nej si v sitkome zahrá aj Marián Miezga, Zuzana Mauréry, Matej Landl, Kristína Greppelová, Lukáš Frlajs a Terezka Smolcová.