Vlado Voštinár oslavuje okrúhle narodeniny: TOTO bola jeho najväčšia moderátorská výzva!

Moderátor Vlado Voštinár dnes oslavuje svoje okrúhle 60. narodeniny. V súčasnosti patrí k najobľúbenejším a najostrieľanejším tváram slovenského šoubiznisu, no aj on kedysi začínal. A ako to už býva, začiatky nebývajú práve najľahšie. Čo bola jeho najväčšia moderátorská výzva?

Moderátor Vlado Voštinár je neodmysliteľnou súčasťou obľúbenej relácie Inkognito od jej začiatkov v roku 2003. Vôbec prvá zábavná relácia v histórii JOJky sa stala už v úvode absolútnym diváckym hitom, čo potvrdzujú aj slová moderátora. Nakrúcanie sa totiž nerealizovalo v štúdiu, ale v divadle L+S a tieto predstavenia boli vždy okamžite vypredané. „Inkognito bolo vtedy hlavne iné v tom, že ľudia si naň kupovali vstupenky, lebo sa to nakrúcalo v divadle L+S a bolo to súčasťou divadelného programu. Spomínam si, že Inkognito bolo vždy vypredané ako prvé. V priebehu dvoch dní bolo Inkognito prečiarknuté s dovetkom vypredané. Bolo to veľmi motivujúce, potešujúce, ale zaväzujúce. Keďže ja som vtedy nastúpil ako máličko známy moderátor, až by som povedal, že ako začínajúci v takýchto veľkých projektoch, tak to bolo späté aj s obrovskou nervozitou,“ povedal Vlado pre joj.sk.

​Súčasťou panelu, teda hádačmi, boli už v pôvodnom Inkognite známe osobnosti, ako napríklad Zdena Studenková, Maroš Kramár, Magda Paveleková, Emil Horváth ml., Janko Kroner, Jozef Vajda, Kamila Magálová, Ady Hajdu či Andy Kraus. Niet preto divu, že Voštinár mal pred prvým nakrúcaním, ako viac-menej začínajúci moderátor, poriadny stres. Pred prvým Inkognitom som mal sedenie s producentom, na ktorom mi dal asi najťažšie zadanie, aké som ja kedy dostal. Povedal mi, že: Budeš tam so štyrmi absolútne najväčšími slovenskými hviezdami. Ty ich musíš presvedčiť, že si rovnako kvalitný ako oni. Budeš síce posledný v poradí, ale vo výsledku to musí vyzerať, že ty ťaháš káru. A to bolo naozaj veľmi náročné. Oni ma museli jednoducho prijať ako seberovného, lebo inak by to nefungovalo. A asi sa to podarilo,“ prezradil s úsmevom.

Vlado je tvárou aj ďalšieho nesmierne úspešného projektu, ktorým je Nové bývanie. Na JOJke sa vysiela nepretržite od roku 2007 a stále sa teší obrovskému diváckemu záujmu.Čo je na Novom bývaní výborné, že nám tá krivka, ktorá sa deje na realitnom trhu, veľmi hrá do karát. My sme začali v roku 2007 s Novým bývaním s malou dušou, že ak to polroka vydrží, bude to fajn. A pozrite sa, ako dlho sme na obrazovke. Medzitým prišlo euro, prišla finančná kríza, prišli drahé hypotéky, lacné hypotéky, zlacňovanie bytov, neuveriteľné zdražovanie bytov. Myslím, že to nie je najdôležitejší, ale ani nie malý dôvod, prečo to ľudia sledujú," myslí si moderátor. Že je Nové bývanie medzi divákmi tak obľúbené vysvetľuje aj fakt, že bývanie ako také je bestsellerovou témou. Bývať totiž potrebuje každý. „Ako sa človek vyvíja, dospieva, mení prácu, myšlienky, životný štýl, potrebuje aj meniť svoje bývanie. Rád sa pozrie, ako bývajú iní. Rád sa pozrie, ako býval on kedysi. Týka sa to všetkých divákov. To znamená, že aj tých, ktorí sú ešte v detských izbičkách a rozmýšľajú nad tými prvými krokmi, kedy si zaobstarajú vlastné bývanie,“ zhodnotil Vlado.


Moderátorovi Vladovi Voštinárovi k okrúhlym 60. narodeninám srdečne blahoželáme a želáme všetko najlepšie!