V Nemocnici už aj zákulisie patológie: Zaujíma vás, ako sa točí pitva? Máme detailné zábery!

Možno ste si viacerí všimli, že v Nemocnici vidíte s každou novou sériou o niečo viac nemocničných priestorov. V poslednej epizóde ste mali možnosť nahliadnuť aj do oddelenia patológie, v ktorom sa doteraz scény neodohrávali. Zaujímalo vás, ako sa taká pitva nakrúca a ako sa dosiahne tak uveriteľný efekt? Prinášame vám pohľad do zákulisia.

Na tvorbe seriálu Nemocnica pracuje veľké množstvo ľudí, ktorí sa snažia, aby boli všetky scény, kulisy či samotné príbehy čo najviac uveriteľné a realistické. Výnimkou nie sú ani scény na operačke či oddelení patológie, pri ktorých si musia dať nie len herci, ale aj samotní tvorcovia seriálu obzvlášť záležať, aby boli čo najrealistickejšie.

Rekvizity, ktoré máte možnosť vidieť aj počas seriálových operácií, sú reálne z nemocničného prostredia. Nástroje a zariadenie nemocnice sú funkčné a reálne. V seriáli tak vidíte nemocničné priestory, ktoré by ste inak nemali možnosť pozrieť si detailne a navyše môžete s nami nahliadnuť do „zákulisia“ lekárskej profesie a nemocničného urgentu. Medzi priestory, ktoré máte možnosť vidieť pri operačných scénach, patria malá a veľká operačka či umyvárka a najnovšie aj oddelenie patológie, na ktorom doktori vykonávali pitvu. Pozrite si v galérii, ako to prebiehalo.

Sledujte seriál Nemocnica každý utorok a štvrtok o 20:35 na JOJke!