Chcete mať doma originálne stoličky? Vyrobte si ich sami!

Nie je to naozaj nič zložité.

Mať doma aspoň jeden originálny kúsok je snom mnohých. Niekto sníva o obraze od Pabla Picassa, iný by chcel zase nejaký dizajnérsky skvost a ďalší sníva o sedačke vyrobenej na mieru. Avšak všetky tieto sny sú pomerne nákladné, no ak nechcete, aby utrpela vaša peňaženka či ste zruinovali váš bankový účet, možnosťou je aj vlastný hand-made výtvor. Vyrobiť si niečo sám, nie je pritom nič zložité a nemusíte byť ani prehnane zručný, aby ste dokázali mať ten svoj originál, na ktorý budete patrične hrdý.

​Vyrobiť si napríklad môžete stoličku, akú nebude mať nik. A navyše vám ani nevybieli konto. Zohnať starú stoličku, ktorú si prerobíte podľa vlastných predstáv, môžete "pod rukou" alebo za pár eur na internete. Ak ju už máte doma alebo v nejakej vašej dielničke, môžete si ju natrieť farbou od výmyslu sveta. "Klasické farby ale potrebujú to, aby ste ich prebrúsili a odmastili, no existujú aj špeciálne farby, ktoré to nepotrebujú," vysvetľuje bytový architekt Michal Skrak. Aby ste skutočne pôvodnú farbu prekryli, je dobré použiť viac náterov nielen jeden. Kým farba schne, môžete si prečalúniť sedadlo. A ako to urobiť? Dozviete sa vo videu.

Nevideli ste niektorú epizódu Nové bývanie Dizajn? Nájdete ju v našom bezplatnom archíve.

Tagy: Nové bývanie Dizajn stolička

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.