Ultimátum

Predstavujeme vám hlavných hrdinov z minisérie Ultimátum: Na koho sa tešíte najviac?

Už v marci odštartuje na obrazovkách televízie JOJ nadupaná novinka Ultimátum. Osemdielna rukojemnícka dráma, ktorá vznikla v koprodukcii s Českou televíziou, si získa všetkých milovníkov kvalitných seriálov. Na aké charaktery sa môžete v tejto minisérii tešiť? Prinášame vám prehľad hlavných postáv!

Ultimátum - Dano Andrik Zdroj: TV JOJ

Dano Andrik- Ján Koleník
Ako policajný vyjednávač sa každý deň ocitá vo vždy inej a rovnako nebezpečnej situácii. Pri záchrane životov neváha urobiť čokoľvek, často aj na hranici svojich právomocí. Žije pre svoju prácu, bežný a pokojný život je pre neho jedna veľká neznáma. Preto, keď sa medzi rukojemníkmi ocitne jeho tehotná žena, ocitá sa uprostred najťažšieho a najosobnejšieho prípadu.

Ultimátum - Korňan Zdroj: TV JOJ

​Korňan - Milan Bahúl
Ženista vo výslužbe Korňan počas svojho života narobil veľa chýb. Teraz chce urobiť aspoň jednu vec správne - očistiť meno svojho tragicky zosnulého syna, ktorému ani nebol dobrým otcom. Keď zistí, že je iba smutným pešiakom vysokej politickej hry, neváha použiť tie najortodoxnejšie metódy, aby dosiahol svoje. Situácia sa mu vymkne spod kontroly a stáva sa z neho únosca, proti ktorému stojí rovnako nevyspytateľný vyjednávač.

Ultimátum - Andrej Podhradsky Zdroj: TV JOJ

minister Andrej Podhradský - Sväťo Malachovský
Život ministra Podhradského na prvý pohľad vyzerá viac než ideálne. Za niekoľko rokov sa mu podarilo vymeniť manželku za milenku a stať sa jedným z najmocnejších mužov krajiny. Minulosť ho však dobehla a jeho život je teraz v rukách človeka, ktorého kedysi o všetko pripravil.

Ultimátum - Lenka Naušová Zdroj: TV JOJ

Lenka Naušová - Ester Geislerová
Hoci je Lenka navonok silná a vynaliezavá, celý život hľadá skutočnú oporu. Svoj starý domov opustila v dôvere, že práve s Danom sa jej podarí začať novú etapu. Pod srdcom nosí ich spoločné dieťa a dúfa, že Dano začne uprednostňovať rodinu pred prácou. Ich neistý vzťah však podstúpi najťažšiu skúšku, keď sa tou prácou stane ona sama.

Ultimátum - Dušan Cinkota a Edita Borsová Zdroj: TV JOJ

doktorka Slámová - Edita Borsová
Sústavná nevera jej manžela a spolumajiteľa rodinnej kliniky zároveň ju donútila k razantnému opatreniu. Odrezať sa od troskotajúceho vzťahu s chirurgickou presnosťou a hľadať lásku inde. Nesúhlas doktora Slámu, agresívny únosca na oddelení a boj o život ministra obrany jej však túto cestu za slobodou skomplikujú.

doktor Sláma - Dušan Cinkota
Doktor Sláma je špičkový kardiochirurg, ktorý veľmi dobre pozná hodnotu svojho poslania. Súkromnú kardiochirurgiu spravuje oveľa lepšie ako svoj rodinný život a odmieta si priznať, že takto si obe neudrží. Konflikt eskaluje ešte viac, keď sa nemocnica Svätého Jakuba zmení na bojisko, ktoré môže kedykoľvek vybuchnúť. Doslova.

Ultimátum - doktor Braun Zdroj: TV JOJ

doktor Braun - Martin Nahálka
Doktorovi Slámovi nekonkuruje iba na poli medicíny. Preto sa Sláma postaral, aby Braun nemal ani jedno, ani druhé. No akonáhle sa karty obrátia v Slámov neprospech, Braun je ochotný túto situáciu využiť.

Ultimátum - Kysucký Zdroj: TV JOJ

premiér Kysucký - Peter Kočiš
Ako premiér stredoeurópskej krajiny veľmi dobre vie, ako veľmi sa musí politik obracať, aby si svoju pozíciu upevnil. Preto sa rád drží v úzadí, nepopulárne rozhodnutia necháva na svojich podriadených a pre istotu hrá na všetky strany. Roky mu to fungovalo, no v jeden večer sa mu strany začínajú príliš rýchlo míňať.

Ultimátum - Jozef Brázda Zdroj: TV JOJ

kapitán Jozef Brázda - Ivan Krúpa
Ako šéf útvaru špeciálneho nasadenia už zažil všeličo, no najväčšou výzvou mu vždy bol jeho podriadený Dano Andrik. Svojho najlepšieho vyjednávača sa snaží držať nakrátko, čo sa mu nie vždy podarí. Ako jeden z mála však verí, že Dano dokáže nájsť vo svojom chaotickom živote správnu cestu.

Ultimátum - Simona Ruprichová Zdroj: TV JOJ

Simona Ruprichová - Diana Mórová
Vedúca kancelárie ministra obrany Simona má v rukách veľkú moc a rozhodne ju nepoužíva v súlade s verejným záujmom. Všetko, čo stojí v ceste jej záujmu, bez výčitiek svedomia eliminuje. Keď hrozí, že jedna rukojemnícka dráma počas summitu krajín V4 ju môže pripraviť o pozíciu a moc, rozbieha cynickú hru, kde neberie ohľad na ľudské životy.

Ultimátum - Zemánek Zdroj: TV JOJ

Zemánek - Marko Igonda
Vie, že armáda hodnotí vojaka podľa toho, ako je schopný plniť rozkazy a dodávať výsledky. Zemánek si na pohotovosti a spoľahlivosti postavil kariéru, no stačila malá chyba a jeho osud závisí od vôle či nevôle Simony Ruprichovej. Tá však veľmi rýchlo nájde pre jeho talenty odbyt, hoci ich musí Zemánek využiť proti vlastnej vôli.

redakcia / LF

redakcia / LF

Viac článkov od autora
Tagy: ultimátum