Je pre vás fyzika postrach a nerozumiete jej? Vďaka Einsteinovi si k nej nájdete cestu!

Fyzika je predmet, ktorý vo väčšine patrí na základných a stredných školách k hotovým postrachom študentov. A práve to by mohla komediálna kriminálka Einstein zmeniť. Zložité veci totiž vysvetľuje jednoduchým a zrozumiteľným jazykom!

Hlavným hrdinom nového seriálu Einstein je génius Filip Koenig. Najmladší profesor teoretickej fyziky na univerzite v Bratislave je neuveriteľne bystrý a jeho logické myslenie má rýchlosť blesku. Je to pravdepodobne spôsobené tým, že je nelegitímnym potomkom Alberta Einsteina. Keďže Filip svojmu odboru naozaj rozumie, dokáže ho študentom podať tak, aby ho naozaj pochopili. Prostredníctvom seriálu môžu tejto náročnej problematike lepšie porozumieť aj diváci a vďaka tomu by si tento vo väčšine neobľúbený predmet mohli napokon obľúbiť. "Ja si myslím, že si môže divák uvedomiť, že fyzika je dosť dôležitá v našich životoch. Že strašne veľa vecí vysvetľuje. Keď to tam Filip tak laicky a názorne ukáže, tak si človek uvedomí, že až také zložité to nie je. Teda, tie základné veci. Ostatné si myslím, že nemám úplne všetci kapacitu, aby sme to pochopili," povedala so smiechom kreatívna producentka Kristína Cibulková.

Čo povedala o seriáli Einstein kreatívna producentka Kristína Cibulková? Pozrite si video:

O fyzike sa musel kvôli nakrúcaniu čosi naučiť aj samotný predstaviteľ Einsteina. A hoci herec Juraj Loj tvrdí, že tomuto vednému odboru príliš nerozumie, našiel si k nemu cestu. "Z hereckého pohľadu k tomu mám bližšie, ale z môjho osobného nie. Pre mňa je to španielska dedina. Obdivujem tých ľudí, ktorí tomu rozumejú. Často, keď som niečo nevedel, tak som si to hľadal na Googli alebo na YouTube, čo to znamená, akým spôsobom pracuje tá fyzika... Ale ľudia, ktorí sa v tom vyznajú, to vedia veľmi jednoducho vysvetliť na nejakých banálnych príkladoch. Vtedy je to strašná zábava," vysvetlil Loj.Sledujte komediálno-kriminálny seriál Einstein už v nedeľu o 20:35 na JOJke!

Tagy: Einstein