Einstein - Juraj Loj

Einstein

Keby nebol tak múdry a sexi, bol by na zabitie!

Génius s rýchlym myslením a talentom, ktorý myslí vo vzorcoch, grafoch a rovniciach. Asociálny, bez štipky súcitu a empatie (alebo je to len obrana a povrch?), avšak s obrovským úspechom u žien. Je presvedčený, že do konca života mu ostáva iba sedem rokov. Alebo možno aj menej …
Profesor Filip Koenig, ktorý je údajne prapravnukom Alberta Einsteina, vyučuje fyziku na univerzite a pracuje na tom, aby navždy vyriešil energetické problémy ľudstva. Je najmladším profesorom, ktorý kedy vôbec prednášal teóriu fyziky, a môže sa chváliť IQ 210. Jedného dňa ale skončí na polícii a hrozí mu vezenie. Na poslednú chvíľu tak dostane návrh. Miesto toho, aby sedel za mrežami, sa musí stať poradcom pri vyšetrovaní vrážd.

Einstein nie je klasický kriminálny seriál, ale skôr komediálny seriál postavený na jednom hlavnom hrdinovi a tým je profesor Filip Koenig. Každá časť rieši uzavretý prípad. Filip spolu s kriminálnou políciou SR rieši prípady, ktoré sa odohrávajú na Slovensku. Zločiny odzrkadľujú dnešnú spoločnosť, nielen na Slovensku ale aj v celej Európe. Sú aktuálne a neštandardne riešené geniálnym fyzikom. Seriál má ambíciu osloviť širokú divácku skupinu. A to najmä tým, že to nie je klasicky vystavaná kriminálka, ale že výrazne spája v sebe napätie a komédiu. A to najmä cez hlavnú postavu, ktorú by si mal divák zamilovať. Pre jej jedinečnosť, humor, špecifické správanie.