Juraj Hrčka má skutočne obrovské srdce: Vážne chorým deťom pomáha už celé roky!

Čo je na tejto práci najťažšie?

Juraj Hrčka je charizmatický herec, ktorý nielen rád hrá, ale aj tvorí. Diváci JOJky ho mohli naposledy sledovať v seriáli Pravá tvár, no už dnes ho uvidíme v Inkognite na stoličke tajného hosťa. Juraja však veľmi dobre poznajú nielen filmoví a televízni diváci, ale už celých päť rokov aj choré deti z nemocnice vďaka projektu Červený nos Clowndoctors, kde sa snaží rozveseliť tých, ktorí to potrebujú najviac. K tejto krásnej, ušľachtilej, no neľahkej činnosti sa herec dostal vďaka priateľom i filmu a okamžite sa mu to zapáčilo. „Reakcia od detí je okamžitá a hneď človek cíti, či sa im to zapáčilo, alebo nie. Je to niečo úplne iné, človek má pocit, že pomáha a navodzuje lepšiu atmosféru v nemocnici,“ hovorí Hrčka.

​Klauni z červených nosov sú zamaskovaní, a tak deti v skutočnosti väčšinou nevedia, že ich práve rozveseľuje známy herec. Juraj je tam však z iného dôvodu, keďže aj tento typ „herectva“ je odlišný než v divadle či televízii. „Program je rozličný, je to práca cez psychológiu po medicínu. Je to však skôr improvizované. Vychádzame najmä z toho, čo vidíme v izbe. Či treba dieťa upokojiť alebo rozveseliť, podľa toho sa prispôsobíme,“ vysvetľuje herec. Jeho cieľom je v priebehu štyroch-piatich minút navodiť deťom príjemnú atmosféru, pri ktorej sa preberú do iného sveta, než v akom do nemocnice prišli. „Zo začiatku to bolo smutné a prežíval som to horšie, no neskôr tam vidíte celý personál, doktorov a tí to berú tak, že robia, čo môžu. Je to istá rutina a nemôže si to človek celkom pripúšťať, lebo potom je zaslepený pri práci. Sú to parťáci a predstavenie je ako pre bežných ľudí,“ dodáva Juraj.

Sledujte Juraja Hrčku v premiérovom Inkognite dnes o 20:35 na JOJke!

HLÁŠKYZ RELÁCIE

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.