Alžbeta Ferencová miluje tanec a spevom robí radosť druhým: V čom je na seba najviac kritická?

Alžbeta „Zea“ Ferencová sa v úlohe Ivety, ktorú stvárni v novom seriáli, cítila naozaj skvele. Cíti sa však ako skutočná herečka?

Mladá a sebavedomá študentka Iveta si vie rozhodne užívať život naplno. Pochádza z Trebišova, je tvrdohlavá, nedáva si servítku pred ústa, vždy povie, čo si myslí, neznáša intrigy a akýkoľvek nátlak. Rada sa zabáva, nepohrdne alkoholom, jej komunikácia s miestnymi chlapmi a mladíkmi je svojská ale aj vďaka tomu vždy dosiahne čo chce. Iveta je polo-Rómka, má nezvestného brata a jej najväčším životným krokom bude vstup do modelingového sveta. Aj o tejto dievčine bude seriál Iveta, ktorý uvidíte na obrazovkách JOJky už čoskoro.

Ako to má herečka v skutočnosti? Ktorá z činností, ktorým sa venuje, je jej srdcu najbližšia?„Ja to tvrdím stále, ja sa najviac cítim autentická v tanci. Venujem sa mu už skoro 25 rokov, čiže takmer celý môj život a som si v ňom stopercentne istá,“ prezradila nám o sebe v rozhovore. Zdá sa tak, že tanec je skutočne jej najväčšou vášňou. Čo ale spev? V Česku si totiž rozbehla naozaj sľubnú spevácku kariéru. „Ten spev, ja som bola veľmi kritická a myslím si, že som stále na ceste, kde sa chcem zdokonaľovať ale je to hneď tesne za tým tancom a myslím si, že tá moja hudba, aspoň z odozvy ľudí, robí ľuďom radosť,“ dodala nám v rozhovore.

Herectvo je ale pre ňu sféra, ktorú obdivuje, svoju prvú väčšiu skúsenosť si naozaj užila, no pristupuje k sebe kriticky, aby sa zdokonalila čo najviac. „To herectvo, to bola taká skúsenosť, že som bola šťastná a bolo to vtipné a bola to skvelá skúsenosť, ale chcem sa v tom v tichosti zdokonaľovať, aby som o pár rokov mohla aj sama pred sebou povedať, že sa cítim byť herečkou, ale nechcem to unáhliť,“ vysvetlila nám Zea, ktorá by bola rada, ak by to bolo práve herectvo, čo nahradí tanec v jej živote, keďže ako sama hovorí, ten zrejme nebude robiť večne.


Nenechajte si ujsť nový seriál Iveta, už 8. januára 2023 o 20:35 na JOJke!