Vyhýbate sa pri kúpe pružinovým matracom? Chyba! Vieme, prečo sú lepšie ako penové

Budete prekvapení!

Pred niekoľkými rokmi prišli v rámci bytového dizajnu „do módy“ penové matrace. Pružinové matrace sa preto odsunuli na druhú koľaj a len málokto nad nimi uvažuje pri kúpe nového matraca. Podľa interiérového dizajnéra Michala Skraka sú však práve pružinové matrace oveľa lepšie, ako tie penové. Prečo? „Pružinové matrace sú výborné v tom, že sú odvetrané. Keďže tam je ten priestor vzniknutý tými pružinami, tak sa pekne vetrá ten matrac. Určite sú kvalitnejšie,“ povedal Michal v relácii Nové bývanie Dizajn. Zhodujú sa na tom aj iní dizajnéri. Hlavná výhoda pružinových matracov spočíva v tom, že ich môžete uložiť aj na pevný podklad, pretože nepotrebujú lamelový rošt. Hodia sa preto aj do vlhkejších či chladnejších priestorov. Výhodou je bezpochyby aj nízka cena, pričom kvalita je porovnateľná s najdrahšími typmi penových matracov. Jedinou nevýhodou je, že ich nemôžete použiť na polohovateľný rošt.

Odborníci majú odpoveď aj na otázku, aká tvrdosť matraca je najlepšia. Pravdou je, že každému vyhovuje niečo iné, ale vo všeobecnosti môžeme povedať, že pre deti sú ideálne menej výrazne zónované matrace alebo matrace bez zónovania. Mladším a aktívnejším ľuďom, ktorí v posteli netrávia príliš veľa času, odporúčajú stredne tvrdé až tvrdé matrace. Pre starších ľudí sú najvhodnejšie mäkké matrace. Treba však myslieť na to, že ak je matrac príliš mäkký alebo pritvrdý, chrbtica sa umiestni do neprirodzenej polohy, čoho následkom sú bolesti chrbta a svalové napätie.

Ďalšie skvelé rady sa dozviete už zajtra v Novom bývaní Dizajn o 17:55 na JOJke!

Fascinuje vás paletový nábytok? Máme pre vás inšpiratívne tipy, vďaka ktorým dodáte vášmu príbytku punc originality!

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.