Architektka Silvia dáva miestnostiam nový význam: Môže sa z chodby stať kúpeľňa?

Pozrite si jej zaujímavý návrh!

V najnovšej epizóde Nového bývania sme sa vrátili do Bratislavy, konkrétne do jej samotného historického centra, aby sme našli nový domov pre dvojicu záujemcov. Dominika a Jaro doteraz bývali v podnájme na Slavíne a radi by zostali v centre mesta, prípadne v jeho blízkom okolí. Najväčším splneným snom by pre nich bol byt v tehlovom dome s terasou. Hľadali sme spolu s nimi trojizbový byt s finančným stropom 180-tisíc eur. Na začiatku sme sa s nimi pozreli na Kamenné námestie a Vlado Voštinár sa odvážil vziať ich aj do Ružinova, kde však väčší problém ako samotná lokalita bola dispozícia bytu.

Napokon sme sa presunuli k Račianskemu mýtu. Tam sme ich oproti malým miestnostiam ružinovského bytu potešili veľkým priestorom. Aj tento byt má nielen svoje výhody, ale aj nevýhody, no tie prišla aspoň čiastočne kompenzovať architektka Silvia Brna. Tá sa podujala nielen dokončiť započatú prerábku, ale sa aj pohrať s rozložením priestoru. „Hlavným dôvodom, prečo som musela meniť dispozíciu, je, že tu máme dve izby, z ktorých jedna je priechodná. Ale keďže sú tu tri jadrá, byt nám dovolil meniť funkcie jednotlivých priestorov. Momentálne sa nachádzame v obývačke, kúpeľňu som premiestnila do chodby a spojila som ju s malou izbičkou,“ hovorí architektka.

Silvia menila nielen dispozíciu, ale sa pohrala aj so zaujímavým zariadením priestoru. V spálni vytvorila príjemný priestor na sedenie pod oknom. Má to jeden malý háčik – keď spočítame sumu za rekonštrukciu s cenou bytu, prekročíme rozpočet Dominiky a Jara o 3000 eur. Rozhodnutie je už na nich. My vám pripomíname, že ďalšie zaujímavé ponuky na bývanie uvidíte v Novom bývaní už v nedeľu o 17:55 na TV JOJ!

František Kozmon

František Kozmon

Viac článkov od autora