Čaká nás ďalší úspešný seriál? Za Pravou tvárou stoja tvorcovia ZOO a Divokých koní!

Na čo sa môžeme tešiť?

Už o dva týždne prichádza na JOJku nový 16-dielny dramaticko-romantický seriál Pravá tvár, ktorý bude priekopníkom v televíznej tvorbe. O záruku kvality lahodiacej širokému diváckemu spektru bude postarané. Seriál Pravá tvár majú totiž na svedomí tvorcovia legendárnych jojkárskych hitov ZOO či Divoké konescenáristka a kreatívna producentka Danica Haláková a režisér Braňo Mišík. Tí nám priblížili viac o seriáli i o samotnom námete. „Námet vznikol na základe objednávky televízie JOJ. Rolo Kubina ma poprosil, aby sme vymysleli romanticko-dramatický seriál,“ začína vysvetľovať Danica. Úplne prvé námety teda vychádza z osobných skúseností Hričovej a Kubinu. Tí do tímu následne nasadili mladých talentovaných scenáristov, ktorí ďalej rozvíjali túto prvotnú myšlienku.

prava tvar prava tvar Zdroj: joj.sk

Podľa režiséra Pravej tváre Braňa Mišíka má seriál najbližšie k výrazu čierna komédia. „Je to mozaika príbehov z mestského prostredia, kde sa stretávajú rôzne postavy, niektoré aj s bizarnými záujmami. V spleti týchto stretnutí vznikajú zvláštne, no pritom veľmi realistické situácie. Zároveň v sebe nesie viacero prvkov z iných žánrov ako sú thriller, krimi či čierna komédia. Nechýbajú ani prvky romantického seriálu. Je to akásí všehochuť,“ vysvetľuje režisér budúceho seriálového hitu. Seriálová novinka je však originálna hneď z niekoľkých hľadísk. Situácie napríklad nie sú dovysvetľované a aj štýl rozprávania je prelomový.

Prava tvar - uputavka making of Prava tvar - uputavka making of Zdroj: joj.sk

Život a energiu seriálu dodal vo veľkej miere aj kreatívny tím. Ten kompletne tvorili mladí, neúnavní a nevypísaní scenáristi plní energie a čerstvých nápadov: Michal Baláž, Alena Sabuchová, Martina Svobodová. Na vašich obrazovkách teda už čoskoro uvidíte mladý, svieži a originálny seriál. „Práca s mladými kolegami bola veľkou inšpiráciou. Človek zisťuje, že popri týchto mladých ľuďoch, ktorí len nedávno vyšli zo školy, sa má tiež čo učiť. Taký mladý a svieži duch ma totálne inšpiroval a na tomto projekte je to aj cítiť,“ teší sa Hričová z výsledku niekoľkomesačnej driny. „Pôvodná objednávka je teda ešte ozvláštnená netradičnými postavami a dejovými linkami. Je svieža a energická a diváci sa majú na čo tešiť,“ dodáva Hričová. V šestnástich epizódach seriálu Pravá tvár si teda rozhodne prídu všetci diváci na svoje.

Nenechajte si ujsť nový seriál Pravá tvár už od stredy 14. júna na JOJke! 

 O čom je seriál Pravá tvár?

VIKA (25) je mladé dievča z malého mestečka (Jakubovo) niekde  na Orave. Žije so svojou matkou, mladšou sestrou Lenou a jej novorodeným bábätkom Kristínkou. Chodí s Jurajom, ktorý je jej prvým frajerom a sú spolu už od strednej školy. Pracuje v bistre.

Po tom, čo jedného dňa do ich života zasiahne rodinná tragédia, Vika odchádza do Bratislavy. Necháva všetko za sebou a pred sebou má jediný cieľ – pomstu. Vika sa v Bratislave ubytuje v podnájme ku svojej bývalej spolužiačke a kamarátke Mone, ktorá pracuje ako letuška a býva u frajera Vlada, ktorému byt patrí. Vike sa po sérii neúspešných pohovorov podarí zamestnať v kaderníctve, ktoré vlastní a prevádzkuje Yvann, ktorému Vika v poslednej chvíli zachráni život.

Do kaderníctva sa príde ako jej prvý zákazník ostrihať mladý sympatický muž. Vika je trochu nešikovná, poraní mu ucho – no preletí medzi nimi iskra, padnú si do oka. Náhoda Viku zvedie s týmto mužom dokopy aj neskôr a sympatie na oboch stranách sú obom zrejmé. Skôr, než Vika odhalí pravú identitu jej nápadníka, stihne sa do neho zamilovať. Keď zistí, o koho sa jedná, je už neskoro.

Jedného dňa stretne v parku bezdomovkyňu, ktorá kŕmi holuby. Táto záhadná žena začne Vike vstupovať do života častejšie, až kým ich „vzťah“ neskončí prekvapivým odhalením. Popri plánovaní pomsty, turbulentom vzťahu a rôznych peripetáich s Vladom, jej „domácim“, u ktorého býva, Vike a Yvannovi príde do života (a poriadne im ho okorení) ich nová kolegyňa Keď to Vika najmenej čaká a potrebuje, prichádza za ňou do Bratislavy jej bývalý frajer Juraj. Je zrejmé, že sa odmieta vzdať bez boja. A tiež to, že minulosti sa Vika len tak ľahko nezbaví. A keď jej všetko prerastá cez hlavu, v tom najnevhodnejšom (či najvhodnejšom?) okamihu do hry prichádza zamiešať karty nový muž.

Ako skončí Vikino pátranie po pravde, hľadanie pomsty, lásky jej života a pokoja v duši? Aký osud postihne kaderníctvo a Yvanna, navonok extravagantného a citovo veľmi labilného muža, ktorý má smolu na vzťahy a žije v područí depotickej mamičky? Ako dopadne Vlado, chronický klamár, ktorý sa zamotáva do pavučiny svojich lží? Kto vyhrá susedskú vojnu medzi Vikinou dôverníčkou a kamarátkou Kamilou, výstrednou dôchodkyňou, ktorú Vika spozná za bizarných okolností, a Prebanom, zbohatlíckym arogantným lokálnym politikom? O zvraty, komplikácie, rozličné charaktery a nečakané odhalenia nebude núdza!