Slováci majú naozaj dobré srdce: Miliónová Lívia má už dostatok peňazí na svoju liečbu!

Slováci opäť dokázali, že keď ide o dobrú vec, dokážu veľmi rýchlo spojiť svoje sily a ukázať, aká mocná je láska a dobro. Život ťažko chorej Lívie závisí od nesmierne drahej experimentálnej liečby, ktorá stojí milión eur. Všetci sme sa však zomkli a rozkošnému dievčatku sa už vysnívanú sumu podarilo vyzbierať!

Rozkošná Lívia sa narodila so vzácnou a veľmi vážnou Canavanovou chorobou. Táto diagnóza je bežne dostupnými liekmi neliečiteľná a smrteľná. Jedinou nádejou je experimentálna liečba z Ameriky, ktorá však spolu s hospitalizáciou v nemocnici stojí milión eur. A to je suma, ktorú by si jej mama Števka nikdy nemohla dovoliť z vlastných prostriedkov. Preto pred mesiacmi spustila zbierku na svojom transparentnom účte. Významným spôsobom k uskutočneniu Števkinho sna o zdravom dieťati prispela relácia V siedmom nebi. Okrem financií, ktorými sme jej na liečik prispeli, sa prostredníctvom televíznych obrazoviek o Livke dozvedelo celé Slovensko. A Slováci opäť ukázali, že ak ide o dobrú vec, vedia sa zomknúť.

Na transparentnom účte Miliónovej Lívie sa totiž k dňu 18. novembra podarilo vyzbierať neuveriteľný, takmer milión a päťdesiat tisíc eur! Keď sa sen stane skutočnosťou, tak aj slová sú zbytočné… Pred pár mesiacmi by som neverila, že napíšem tieto riadky. Cítim sa ozaj neskutočne... Priatelia, tento úsmev na fotke - tento nevinný Livinkin úsmev presne vystihuje to, ako sa teraz cítime. Sme ŠŤASTNÉ! A myslím si, že mnohí z Vás to cítite rovnako,“ napísala Livkina mamina nadšene k fotke deň po odvysielaní relácie. Radosť v tejto rodine je asi ťažko opísateľná a tak aj v mene Števky a Livky ďakujeme všetkých, ktorí sa do zbierky zapojili!

Prečo je vlastne experimentálna liečba tak veľmi drahá? Pozrite si video:

Sledujte reláciu V siedmom nebi opäť v nedeľu o 20:35 na JOJke!

redakcia / LF

redakcia / LF

Viac článkov od autora