Svojrázny a šarmantný génius: Kto je vlastne profesor Filip Koenig zo seriálu Einstein?

Nový seriál Einstein na obrazovkách JOJky odštartuje už v nedeľu 26. februára a tešiť sa môžete na originálne komediálne spracovanie, ktoré prináša uzavreté a aktuálne prípady dnešnej doby. Zaujímavé však budú aj nevšedné a často komické postupy svojského génia Filipa Koeniga. Kto to ale vlastne je?

Hlavným hrdinom nového seriálu Einstein je neznesiteľný génius s neodolateľným šarmom, profesor Filip Koenig, ktorého si zahral skvelý herec Juraj Loj. Filip je skutočný génius, má doktorát z fyziky a filozofie, je neuveriteľne bystrý a jeho logické myslenie má rýchlosť blesku. Je to pravdepodobne spôsobené tým, že je nelegitímnym potomkom Alberta Einsteina. Jeho spôsob myslenia, nápady a logika sú vizualizované grafikou a vzorcami. Okrem toho, že je múdry a vtipný, má šarm, ktorým si dokáže získať takmer každú ženu. Mozog mu pracuje na plné obrátky stále a nedokáže svoju hlavu vypnúť. Preto už roky nahrádza spánok alebo odpočinok liekmi. Povzbudzuje sa amfetamínom, aby udržal svoje tempo. Jeho život je ako horská dráha a je podriadený jedinému cieľu – vyriešeniu tajomstva „teórie všetkého“.

Filip je najmladším profesorom na univerzite v Bratislave a svojím výskumom je na ceste k riešeniu energetických problémov celého ľudstva ekologickým spôsobom. Má však málo času, pretože ho prenasleduje dedičná choroba, ktorá mu dáva iba sedem rokov života. Trpí totiž dedičnou Huntingtonovou chorobou, ktorá vedie nevyhnutne k smrti. Predtým, obyčajne u ľudí vo veku 30 – 40 rokov, vedie k demencii. Strata geniálnych schopností je však pre Filipa rovnako zlá ako smrť. Rozhodol sa, že keď sa objavia prvé príznaky demencie, radšej skončí svoj život sám. Aj preto sa zameral na výskum, pretože ten ho môže urobiť nesmrteľným. Ak by však o ňom chcel niekto tvrdiť, že je bezcitný, nie je to pravda.

Profesor Koenig chce svoje poznatky dať k dispozícii ľudstvu a v žiadnom prípade nie nejakej korporácii, ktorá na tom plánuje len zarobiť. On sa totiž nedá kúpiť. Keďže ho oberá o čas aj polícia, s ktorou musí spolupracovať, snaží sa ich „nevyriešiteľné“ prípady rozlúsknuť čo najskôr. Aj to je dôvodom, prečo sú mu spoločensko-morálne konvencie ukradnuté. Najdôležitejšie pre neho je, že sa prípad vyrieši čo najskôr. Využíva na to zvláštne vyšetrovacie metódy, vďaka ktorým sa dostáva do neustáleho konfliktu s vyšetrovateľmi Lenkou a Ivanom. Oni mu to však tolerujú, pretože z vyriešenia prípadov profitujú najmä oni. Filip sa správa nezvyčajne aj na univerzite a jeho metódy vyučovania sú rovnako nekonvenčné ako tie vyšetrovacie.

​O čom bude seriál Einstein?
Hlavným hrdinom je profesor Filip Koenig, utajený pra-pravnuk Alberta Einsteina, ktorý je sám uznávaným géniom a najmladším profesorom teoretickej fyziky na univerzite. Brilantnému vedcovi však kvôli smrteľnej dedičnej chorobe zostáva už len niekoľko rokov života, ktoré chce využiť naplno. K tomu popri chorobe využíva rôzne nelegálne prostriedky a aby neskončil vo väzení, môže si so svojou genialitou trest odpracovať ako nezávislý poradca policajnej detektívky, ktorej pomáha pri vyšetrovaní prípadov vrážd. V novinke okrem Juraja Loja, ktorý stvárňuje Filipa, účinkujú tiež Ivana Kubáčková, Richard Stanke, Dominika Richterová, Ady Hajdu, Peter Kadlečík, Lukáš Latinák, Monika Šagátová, Marián Miezga, Marko Igonda, Tobias Král, Lukáš Frlajs, Dávid Uzsák a mnohí ďalší.


Sledujte nový seriál Einstein už v nedeľu 26. februára na JOJke!