Vždy štýlová, energická a plná života: Herečka Hana Gregorová oslavuje životné jubileum!

Je jednou z najúspešnejších herečiek svojej generácie a pred televíznymi i filmovými kamerami stvárnila stovky rôznych postáv. Aktuálne na JOJke hviezdi v obľúbenom seriáli Hranica ako svojrázna šéfka pašeráckej dynastie. A hoci dnes oslavuje okrúhle 70. narodeniny, vždy je plná energie!

Herečka Hana Gregorová sa narodila 20. augusta 1952 v Bratislave. Vyštudovala herectvo na Vysokej škole múzických umení, no pred televízne kamery sa postavila už v časoch, keď ešte drela školské lavice. Za niekoľko desiatkov rokov svojej hereckej kariéry stvárnila stovky rôznych postáv vo filmoch, v inscenáciách, v seriáloch, ale i na divadelných doskách.

Vo viacerých projektoch sa objavila aj pod hlavičkou televízie JOJ. Diváci si ju pamätajú ako Jarmilu Švehlovú z Paneláka, zo sitkomu Mafstory i ako väzenkyňu Nevadu kultového seriálu Odsúdené.Ja si na svoje začiatky v JOJke spomínam veľmi dobre, pretože som bola oslovená tvorcami seriálu Panelák. Bola som úplne nadšená, pretože to po pracovnej stránke bol pre mňa taký návrat na Slovensko. Síce sme vtedy s Radkom rozbiehali divadlo a bol z toho trošku nešťastný, pretože sa bál, ako budem vedieť skombinovať vedenie divadla s nakrúcaním. Povedala som mu, že všetko zvládnem. A aj som zvládla,“ povedala Gregorová pre joj.sk pri príležitosti osláv 20. výročia JOJky. Talentovaná herečka aktuálne hviezdi v seriáli Hranica ako Zorka Stračinová, ktorá šéfuje pašeráckej dynastii v obci Krivé na slovensko-ukrajinskom pohraničí.

Hranica - Hana Gregorova atelier K okrúhlemu jubileu herečke Hane Gregorovej gratulovali aj kolegovia zo štábu na nakrúcaní seriálu Hranica. Zdroj: archív H.G.

​Hana Gregorová je matkou dvoch detí – dcéru Rolu má z prvého manželstva, syn Ondřej je plodom lásky druhého manželstva s milovaným Radkom Brzobohatým.

K životnému jubileu v menej celej redakcie srdečne blahoželáme!


Chcete vedieť o živote Hany Gregorovej viac? Nenechajte si ujsť Profilový rozhovor s touto výnimočnou ženou už v stredu 24. augusta na joj.sk!