Skvelý doplnok do bytu za pár eur: Premeňte suchý koreň stromu na štýlový vešiak!

Ukážeme vám, ako to zvládnete aj vy.

V novej relácii Na chalupe sme mali možnosť vidieť, že zo starého stromu, ktorého sa potrebujeme zbaviť, môžeme prakticky využiť naozaj všetky časti vrátane koreňov. Súčasťou relácie bolo totiž domáce video istého šikovného ruského chalupára, ktorý vlastnoručne vyrobeným vešiakom chcel potešiť svoju manželku. A o tom, že sa mu to podarilo na výbornú, niet pochýb. Keďže inšpiratívnych ľudských počinov nikdy nie je dosť, prinášame vám postup, podľa ktorého si takýto štýlový doplnok do bytu vyrobíte za pár eur aj vy.

Zdroj: TV JOJ

1. Na výrobu vešiaku budete potrebovať dva masívne korene. Jeden bude tvoriť podstavec a druhý samotný vešiak. Korene najprv zbavíme nečistôt, dôkladne prebrúsime od najhrubšieho až po najjemnejší brúsny papier.

Zdroj: TV JOJ

2. Ak chceme, aby mal vešiak zaujímavú textúru, použijeme metódu opaľovania. Následne povrch vybrúsime dohladka.

Zdroj: TV JOJ

3. Ako vešiaky sa môžu použiť klasické kovové vešiačiky z obchodu, ale ak ste sa rozhodli pre drevo, ideálne budú drobné odrezky, ktoré upravíme do ľubovoľného tvaru tak, aby plnili svoj účel. Do dreva ich upevníme pomocou silného lepidla.

Zdroj: TV JOJ

4. Koreň, ktorý predstavuje vešiak, zasunieme do podstavca a pripevníme skrutkami. Hotovo! Drevo môžete ošetriť ľubovoľnou farbou, lazúrou alebo olejom.

Sledujte reláciu Na chalupe opäť zajtra o 16:50 na JOJke!

 

Lenka Filipová

Lenka Filipová

Viac článkov od autora
Tagy: Na chalupe