Pikantný trend len pre odvážne: Dámy, trúfli by ste si nosiť takéto tričká?

Táto potlač oslavuje ženskosť a slobodu v móde.

Ženské telo odjakživa fascinuje rôznych umelcov, ktorí ho vyobrazujú v maľbách, sochách či na fotkách. Ak je aj zachytené nahé, vo väčšine prípadov nejde o sexuálny motív, ale o oslavu jeho krásy a dôležitosti v kolobehu života. Napriek tomu, že v podstate nie je nič prirodzenejšie ako nahé telo (keďže nahí sa aj rodíme...), ľudská populácia sa naň díva cez prsty. Zašlo to až tak ďaleko, že sociálna sieť Instagram pristúpila k blokovaniu fotiek, na ktorých je zreteľne vidieť ženské bradavky. Takéto snímky totiž považuje za pohoršujúce.

Proti tomu sa oborili tisícky žien po celom svete, medzi ktorými nechýbajú ani celebrity. Spoločne vytvorili aktivitu s názvom Free The Nipple (Osloboďme bradavky). Jeho podstatou je poukazovať na to, že medzi mužskými a ženskými bradavkami nie je žiaden fyziologický rozdiel, no spoločnosť to vníma inak. Jedným zo symbolov boja proti tejto „diskriminácii“ je aj trend tričiek, na ktorých sú buď fotky nahých pŕs alebo ich kresba. Obľúbili si ich aj známe krásky ako Kendall Jenner, Miley Cyrus či Rita Ora. Dámy, trúfnete si na to aj vy?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.