Jej rovesníci sedia doma, no ona tvrdo maká: V tomto schová Sára všetkých do vrecka!

To je ale úspech.

Mladučká herečka Sára Polyaková, ktorá aktuálne účinkuje v seriáli Naši, má v porovnaní so svojimi rovesníkmi úplne iné záujmy. Kým ostatní spoznávajú prvé lásky a voľný čas trávia s kamarátmi, ona sa venuje vrcholovému športu. K atletike som sa dostala, keď som mala 12 rokov. Zo školy sme chodievali na preteky do športovej haly Elán a tam si ma všimol jeden tréner. Opýtal sa ma, či by som nechcela začať behávať. Začal ma prehovárať a presviedčať o tom, že mám na to predpoklady, byť dobrou šprintérkou. Moja odpoveď bola jednoznačná, nie," smeje sa dnes Sára. V tom období si totiž nevedela predstaviť robiť niečo iné ako spievať a tancovať. Po mesiaci to však napokon predsa len skúsila. Oplatilo sa. Po roku trénovania sa stala majsterkou Slovenska a začala chodievať na rôzne medzinárodne preteky. "Moju najobľúbenejšiu medailu som si priniesla z medzištátneho stretnutia v Slovinsku, kde som vyhrala beh na 300 metrov v kategórií starších žiačok. Je to malinká zlatá medaila ale najvzácnejšia," teší sa Sára z úspechov.

​Okrem toho, že vďaka atletike precestovala rôzne krajiny, spoznala množstvo talentovaných a pracovitých ľudí, ktorí ju inšpirovali. "Pochopila som, že ak chcem byť najlepšia, musím na sebe pracovať a byť trpezlivá. No hlavne, šport mi veľa dal do toho umeleckého smeru.  Momentálne študujem na VŠMU odbor herectvo, síce už nestíham chodiť na preteky, ale atletika je a vždy bude mojím najobľúbenejším koníčkom,“ povedala dievčina, ktorá má na konte množstvo úspechov. V roku 2016 sa stala halovou Majsterkou Slovenska v behu na 200 a 400 metrov v kategórii dorastenky, v roku 2015 bola za staršie žiačky Majsterkou Slovenska v behu na 150 a 300 metrov a v roku 2014 zabehla rekord v behu na 150 metrov v kategórii staršie žiačky. Okrem toho získala aj ocenenie Najúspešnejší športovec Bratislavy roku 2014 v kategórii Objav roka.

Sledujte Sáru v seriáli NAŠI v stredu o 20:35 na JOJke!