Vladova protéza mu dala poriadne zabrať: Richard Autner využil tento šikovný trik!

Ako si s ňou herec poradil?

Ani nakrúcanie seriálu Pravá tvár sa nezaobišlo bez mnohých komplikácií, s ktorými sa museli herci popasovať. Presne ako vojnový veterán Vlado, ktorého stvárňuje mladý herec Richard Autner. Jeho postava sa musela zmieriť s tým, že má len jednu nohu. O tú druhú totiž prišiel vo vojne počas poslednej misie v Afganistane, keď zneškodňoval bombu. Túto nešťastnú udalosť mu teraz bude až do smrti pripomínať protéza. Počas nakrúcania sa tak musel Richard sústrediť na mnohé detaily. „Čo bolo najväčšou komplikáciou, bolo to, že som si musel dávať pozor na to, že Vlado mal len jednu nohu a na druhej mal protézu. Stále musel pamätať na to, že na pravej je protéza,“ vysvetľuje Richard.

 

Prava tvar - Richard Autner Prava tvar - Richard Autner Zdroj: joj.sk

​Najhoršie boli pritom začiatky. Najprv mal na nohe pripevnenú ortézu, ktorá mu neustále pripomínala Vladovo zranenie. Neskôr mu však aj tá začala prekážať, navyše ju bolo po kostýmom vidieť. Tvorcovia si s nakrúcaním Vladovej protézy poradili vďaka úzkym záberom, v ktorých sa zamerali na detail dolných končatín. Hornú časť Vladovho tela pritom nebolo vôbec vidieť. „Nohu som mal v kolene iba pokrčenú a za sebou. Od kolena nižšie bola protéza. Bol to úzky záber, aby nebolo vidieť moju skutočnú nohu,“ vysvetľuje Richard.

Sledujte seriál Pravá tvár opäť v stredu o 20:35 na JOJke!

Nevideli ste niektorú z doterajších epizód? Pozrite si ju v našom bezplatnom archíve. 

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.