Pravá tvár - header

O seriáli

VIKA (25) je mladé dievča z malého mestečka (Jakubovo) niekde na Orave. Žije so svojou matkou, mladšou sestrou Lenou a jej novonarodeným bábätkom Kristínkou. Chodí s Jurajom, ktorý je jej prvým frajerom a sú spolu už od strednej školy. Pracuje v bistre.
 
Po tom, čo jedného dňa do ich života zasiahne rodinná tragédia, Vika odchádza do Bratislavy. Necháva všetko za sebou a pred sebou má jediný cieľ - pomstu. Vika sa v Bratislave ubytuje v podnájme ku svojej bývalej spolužiačke a kamarátke Mone, ktorá pracuje ako letuška a býva u frajera Vlada, ktorému byt patrí. Vike sa po sérii neúspešných pohovorov podarí zamestnať v kaderníctve, ktoré vlastní a prevádzkuje Yvann, ktorému Vika v poslednej chvíli zachráni život.
 
Do kaderníctva sa príde ako jej prvý zákazník ostrihať mladý sympatický muž. Vika je trochu nešikovná, poraní mu ucho – no preletí medzi nimi iskra, padnú si do oka. Náhoda Viku zvedie s týmto mužom dokopy aj neskôr a sympatie na oboch stranách sú obom zrejmé. Skôr, než Vika odhalí pravú identitu jej nápadníka, stihne sa do neho zamilovať. Keď zistí, o koho sa jedná, je už neskoro.
 
Jedného dňa stretne v parku bezdomovkyňu, ktorá kŕmi holuby. Táto záhadná žena začne Vike vstupovať do života častejšie, až kým ich „vzťah“ neskončí prekvapivým odhalením.
 
Popri plánovaní pomsty, turbulentnom vzťahu a rôznych peripetiách s Vladom, jej „domácim“, u ktorého býva, Vike a Yvannovi príde do života (a poriadne im ho okorení) ich nová kolegyňa. Keď to Vika najmenej čaká a potrebuje, prichádza za ňou do Bratislavy jej bývalý frajer Juraj. Je zrejmé, že sa odmieta vzdať bez boja. A tiež to, že minulosti sa Vika len tak ľahko nezbaví. A keď jej všetko prerastá cez hlavu, v tom najnevhodnejšom (či najvhodnejšom?) okamihu do hry prichádza zamiešať karty nový muž.
 
Ako skončí Vikino pátranie po pravde, hľadanie pomsty, lásky jej života a pokoja v duši? Aký osud postihne kaderníctvo a Yvanna, navonok extravagantného a citovo veľmi labilného muža, ktorý má smolu na vzťahy a žije v područí depotickej mamičky? Ako dopadne Vlado, chronický klamár, ktorý sa zamotáva do pavučiny svojich lží? Kto vyhrá susedskú vojnu medzi Vikinou dôverníčkou a kamarátkou Kamilou, výstrednou dôchodkyňou, ktorú Vika spozná za bizarných okolností, a Prebanom, zbohatlíckym arogantným lokálnym politikom? O zvraty, komplikácie, rozličné charaktery a nečakané odhalenia nebude núdza!

Počet epizód: 16

Réžia: Braňo Mišík

Kreatívna producentka: Danica Hričová 

Scenár: Michal Baláž, Alena Sabuchová, Martina Svobodová

Hrajú: Monika Horváthová, Marek Geišberg, Juraj Hrčka, Anna Javorková, Jana Oľhová, Jozef Vajda, Dáša Mamba Šarkozyová, Alena Ďuránová, Martin Mňahončák, Juraj Ďuriš, Erika Havasi, Vlado Černý, Anna Maľová, Richard Autner, Jana Labajová