Škrt cez rozpočet pre tvorcov Prázdnin: Za všetko mohlo nepríjemné zranenie Juraja Rašlu!

Naplánovať výrobu Prázdnin bolo pre tvorcov seriálu niekedy naozaj ťažké. V jednom obraze bolo občas naraz až 14 hercov. Keď sa to už konečne podarilo, všetci sa tešili. No občas sa o slovo prihlásili nečakané okolností ako úrazy, choroby a podobne. A presne to bol aj prípad Juraja Rašlu, ktorý šiel do lesa a zlomil si nohu. To všetko práve vtedy, keď mal naplánované viacdňové seriálové nakrúcanie s deťmi, susedom a kozou. Všetko sa to muselo odložiť až o niekoľko týždňov neskôr.

​Nakrúcanie každého seriálu či filmu je hotová veda. Okrem dobrého scenára hrá veľkú rolu nielen správny výber hercov, ale aj množstvo ďalších dôležitých faktorov. Niektoré z nich, ako napríklad nepriaznivé počasie či nečakané indispozície hercov, nie je možné príliš ovplyvniť. Svoje o tom vedia aj tvorcovia Prázdnin, ktorí sa museli popasovať s množstvom komplikácií. Najprv museli prispôsobiť scenár Samkovi Kennedymu, ktorý musel na niekoľko týždňov odcestovať za rodinou do Írska. Aj preto v seriáli zostal niekoľko dielov v Bratislave až potom sa vybral za ostatnými na chalupu. Veľkou výzvou bolo aj obsadenie novej detskej postavy po tom, čo zo seriálu nadobro odišiel seriálový Goro, ktorého hral Andy Kummer. Kasting však dopadol nad očakávania a vďaka tomu sme privítali novú postavu Vencu, ktorého stvárňoval mladý český herec Ondřej Sýkora. Tvorcom aj hercom sa s ním hralo úžasne. Jedinou komplikáciou bolo jeho nečakané ochorenie, pre ktoré sa napokon nakrúcanie na novozélandskej farme mierne predĺžilo. Oveľa väčšou výzvou pre tvorcov Prázdnin však bolo nečakané zranenie predstaviteľa Lilinho biologického otca Tomáša, herca Juraja Rašlu. Ten si zlomil počas obyčajnej nedeľnej prechádzky v lese nohu, a to hneď po prvom dni nakrúcania.

Juraj Rašla a Karolína Kubánková Juraj Rašla a Karolína Kubánková Zdroj: TV JOJ

A to práve vtedy, keď mal naplánované viacdňové nakrúcanie s deťmi a kozou. Všetko sa to muselo napokon odložiť o niekoľko týždňov neskôr. "Bol som pri Trnave na hrade Dobrá voda. Prechádzali sme sa po lese. Bola to celkom nevinná vec. Trošku som sa šmykol a bohužiaľ som si zlomil nohu," prezradil Rašla, ktorý sa najprv zľakol, že má roztrhnuté šľachy. Našťastie to bola len jednoduchšia zlomenina. O herca sa prvé týždne starala celá rodina. So sadrou na nohe pritom nevydržal ani šesť týždňov, ktoré mu odporúčali lekári. Obával sa toho, že čím dlhšie by si sadru na nohe nechal, tým dlhšie by trvala následná rekonvalescencia. "Dal som si namiesto sadry dlahu a tú som z času na čas dal dole a trochu som nohou hýbal," pokračuje herec. Veľkou motiváciou mu, samozrejme, bolo aj nakrúcanie Prázdnin, keďže tvorcovia sa rozhodli na neho čakať. "Bolo to divoké. Tri dni po zranení som už mal nakrúcať. Ľudia z produkcie Prázdnin neboli nadšení, no napokon to vyriešili perfektne. Mal som okrem toho ešte aj iný projekt. Hoci som si bol istý, že sa na mňa vykašľú, nestalo sa tak," hovorí predstaviteľ Tomáša v Prázdninách. Juraj Rašla sa napokon vrátil na pľac po približne dvoch mesiacoch, no rozhodne to stálo za to. 

Sledujte Prázdniny opäť v utorok o 20:35 na JOJke!