Cinkota - spoveď

Spoveď Dušana Cinkotu spoza mreží: Kvôli drogám som zapredal dušu!

Známy herec priznáva, že väzenie človeka zmení.

Už 3. novembra uvedieme na naše obrazovky novú dokumentárnu reláciu s celebritami, na ktoré sa pozrieme úplne inak, ako ste zvyknutí. Žiadne naučené texty, žiadne dokonale upravené tváre, len holá pravda. Dokumentárny cyklus Spoveď prinesie príbehy známych tvárí ako ich nepoznáte – ťažké osudy, prešľapy a zlyhania. O mnohých písal bulvár, no priniesol úplnú pravdu? O niektorých ste určite ani nepočuli. Medzi prvými v Spovedi uvedieme príbeh Dušana Cinkotu, nášmu štábu sa podarilo navštíviť ho za mrežami ružomberskej väznice.

Televízia JOJ nakrúca Spoveď v spolupráci s produkčnou spoločnosťou DNA Production, ktorej štáb Dušana navštívil vo väzení. „Dušan vyzeral dobre ako po psychickej, tak aj po fyzickej stránke. Bol pokojný a otvorený. Keďže sa s mnohými z nás pozná z brandže už niekoľko rokov, veľmi sa nám potešil,“ prezrádza Rasťo Šesták, producent DNA. Vybavovanie nakrúcania v ružomberskej nemocnici bolo náročné, no vedenie nápravného zariadenia bolo ústretové. Pred výrobou si Dušan s produkciou vymenil niekoľko listov o tom, ako bude relácia s ním vyzerať.

Dušan Cinkota bol v marci 2012 odsúdený na 8 rokov nepodmienečného väzenia za drogovú tresnú činnosť. Viac ako dva roky strávené za mrežami na neho majú veľký vplyv: „Väzenie človeka určite zmení, ale najdôležitejšie je to, aby som to obrátil vo svoj prospech. Skôr, ako som sa išiel liečiť, zlyhalo mi srdce aj mozog.“ Priznáva, že musel padnúť až na dno, aby sa spamätal: „Už som nemal nič a stále som nechápal, prečo mám ísť na liečenie.“ Momentálne je jeho najväčšou oporou manželka Zuzka. „O Zuzke hovoril len tie najkrajšie veci. Určite je to pre neho veľkou oporou. Jeho talizmanom je fotka manželky a krásna báseň, ktorú Dušan napísal,“ dodal Rasťo Šesták.

Sledujte Spoveď už 3. novembra o 21:40 na JOJke!