Krst knihy Súdnej siene 6

Súdna sieň jubiluje: Jojka dnes uvedie neuveriteľnú tisícu kauzu!

Stovky námetov, stovky príbehov, ktoré spája jediné – že sa skutočne stali.

Súdna sieň odštartovala 2. septembra 2008 na obrazovkách televízie Joj doslova ako fenomén. Relácia, ktorá televíznym spôsobom v priebehu jednej hodiny zobrazovala celý priebeh súdneho procesu, nadchla množstvo divákov, no ozývali sa aj kritické hlasy, ktoré upozorňovali na odlišnosť medzi realitou a televíznym procesom. Súdna sieň sa však dokázala tak výrazne dotýkať reality, že kvalitu projektu nakoniec uznali rady právnikov či prokurátorov. Súdna sieň sa snažila byť vždy skutočnou a preto sa do popredia dostávali prípady, ktoré sa aj skutočne stali. Reálne príbehy, ktoré ste možno na vlastnej koži zažili aj vy.

Aj keď mnohokrát prevládali susedské spory či rozvody, najťažšími prípadmi, na ktoré si mnohí aktéri Súdnej siene dodnes pamätajú, sú trestné kauzy. Vraždy či ublíženia na zdraví dokázali pravidelne v sieni vytvoriť mrazivú atmosféru, ktorú ste cítili aj vy pri televíznych obrazovkách. Niekedy sú emócie dokonca tak skutočné, že sa nezdržia ani hereckí profíci. Televízna advokátka Petra Palevičová neustála kauzu, v ktorej nepozornosť matky viedla k usmrteniu 5-mesačného dieťaťa.

Súdna sieň patrí medzi stálice televízie Joj a napriek mnohým rokom na televíznej obrazovke jej sú stále verné rôzne skupiny divákov, pre mnohých sú dokonca životným motorom. Viac pre vás pripravujeme už v priebehu týchto dní, kedy vám prinesieme veľký rozhovor s populárnou televíznou sudkyňou Jankou Buršákovou a najobľúbenejšou advokátkou Petrou Palevičovou. Ako Súdna sieň pomáha? Prečo ju študenti práva musia povinne sledovať? Ako zmenila život jej protagonistom? Všetko už v priebehu tohto týždňa na Joj.sk.

Jubilejnú tisícu kauzu Súdnej siene si nenechajte ujsť už dnes o 17:50 na Jojke!