Top zaujímavosti z filmu Hobit 2: Na trpasličí poklad sa použilo 200 miliárd kusov cenností!

Je to vôbec možné?

Príbeh, ktorý prerástol do legendy. Druhá z troch častí filmovej adaptácie románu J.R.R. Tolkiena "Hobit alebo Cesta tam a zase späť" prichádza v premiére už zajtra na obrazovky televízie JOJ! Film Hobit 2: Smaugova pustatina získal tri nominácie na cenu Americkej filmovej akadémie Oscar, dve nominácie na britskú filmovú cenu Bafta Award a vo svete získal 12 ocenení zo 62 nominácií.

Natáčanie tohto veľkofilmu nesie so sebou množstvo zaujímavostí. Napríklad na trpasličí poklad sa použilo 200 miliárd kusov cenností. Najväčší záber, ktorý štúdio digitálne upravilo, mal okolo 20 miliónov mincí. Ďalšou zaujímavosťou je dĺžka simulovaného toku v scéne so sudmi, ktorá mala približne jeden a pol kilometra. Vo filme môžete vidieť hercov bojovať s rôznymi nebezpečnými zbraňami, no realita je však taká, že ide ide len o zelené tyče, ktoré boli až v počítači premenené na zbrane. A ešte vám ponúkneme jednu „pikošku“ na záver. Herec Orlando Bloom, ktorý stvárňuje Legolasa, je v skutočnosti o 2 roky starší ako Lee Pace, ktorý predstavuje jeho otca Thranduila.

Nenechajte si ujsť už zajtra o 20:35 na JOJke premiéru Hobit 2: Smaugova pustatina!  

O filme:
Pod vedením legendárneho bojovníka Thorina sa Hobit Bilbo Lazník s čarodejníkom Gandalfom a trinástimi trpaslíkmi vydali na dlhú a nebezpečnú púť. Cieľom ich výpravy je získať staré stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug. Výprava pokračuje smerom na východ a cestu zákerným lesom Severného Temnohvozdu jej komplikujú hrozivé obludy ako je Beorn, meniaci kožu, či armáda obrovských pavúkov. Keď sa trpaslíkom podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu svojho života - samotnému drakovi Smaugovi. Stretnutie s najstrašnejším netvorom preverí, či sú naozaj takí odvážni, ako si myslia a či ich priateľstvo vydrží...

Používaním stránok prevádzkovaných TV JOJ súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.