Desivé momenty, z ktorých tuhne krv v žilách: Pozrite si zábery z nakrúcania Trhliny!

Viac uvidíte vo videách.

Už 24. januára prichádza do kín spracovanie knižného mysteriózneho knižného bestselleru Trhlina od Jozefa Kariku.  Následne v priebehu roka 2019 uvidíte spracovanie Trhliny aj na obrazovkách JOJky v podobe trojdielnej minisérie. Výrobu mali na starosti tvorcovia úspešného kriminálneho seriálu Za sklom či napríklad filmového megahitu Čiara – vrátane režiséra Petra Bebjaka.V tejto snímke si hlavnú postavu Igora zahrá Matej Marušin, ktorý v súčasnosti pôsobí najmä ako divadelný herec. Ďalšiu dôležitú postavu opäť stvárni neopozeraná tvár v podobe mladého herca Tomáša Mischuru. Diváci si ho môžu pamätať najmä zo seriálu Divoké kone, kde si zahral Zuzkinho manžela, Maroša Petricha. Okrem nich si v Trhline zahrá aj herec Jaroslav Mottl známy zo seriálu Odsúdené či filmov Únos a Učiteľka. Už teraz si však môžete pozrieť prostredníctvom videí zo zákulisia, ako nakrúcanie vyzeralo a nasať tak tajomnú atmosféru strhujúceho príbeh o jednej z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľnom miznutí ľudí v pohorí Tribeč.

O čom je kniha a námet Trhliny?

Po vydaní mysteriózneho trileru Strach sa autorovi ozval človek, ktorý mu vyrozprával naozaj desivý príbeh. Jozef Karika jeho rozprávanie zaznamenal, mnohé tvrdenia overil, doplnil o vlastné zistenia a spracoval do knihy, ktorú máte pred sebou. Na jej stránkach rozmotáva veľmi tajomný, tragický a hrôzostrašný prípad. Zároveň poodhaľuje jednu z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tribeč. Legenda, zámerná mystifikácia alebo desivá skutočnosť? Túto otázku si kladie aj autor, predkladá strhujúci hororový príbeh a necháva na čitateľovi, aby našiel odpoveď.

Nezamestnaný absolvent Igor objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta Waltera Fischera. Ten pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč a keď sa po vyše dvoch mesiacoch rovnako záhadne objavil, mal na tele čudné popáleniny a zranenia. Bol dezorientovaný, nedokázal vysvetliť, čo sa mu stalo, už nikdy sa nespamätal. Igor pátra ďalej a s údivom zisťuje, že Fischerov prípad nie je ojedinelý – zmienky o tajomnom miznutí ľudí v tomto pohorí siahajú hlboko do histórie. Hrôzostrašných prípadov pribúda. Igor s priateľkou Miou, konšpirátorom Andrejom a tvrdým skeptikom Dávidom preniká čoraz hlbšie a odhaľuje skutočnosti, ktoré sú oveľa desivejšie než akákoľvek fantázia. Vyberú sa na výpravu priamo do tribečských lesov, kde zažijú čosi vymykajúce sa chápaniu. Spočiatku nevinné pátranie sa končí tragicky. Toto tajomstvo má totiž príšerne ostré zuby.

FILM Trhlina uvidíte v kinách už od 24. januára 2019 a následnej aj ako trojdielnu minisériu na obrazovkách JOJky!

Redakcia / IP

Redakcia / IP

Viac článkov od autora