Tešte sa na silné herecké mená a nové tváre: V 1890 zažiaria aj hviezdy seriálu NAŠI!

Na Betliari všetci našli druhý domov.

Už od nedele 5. marca si bude môcť slovenský divák po dlhom čase vychutnať výpravný historický seriál z domácej produkcie, v ktorom sa to bude len tak hemžiť tými najlepšími hereckými menami, ale I novými tvárami, o ktorých ešte budete počuť. V seriáli 1890 uvidíme v netradičných úlohách a podobách množstvo obľúbených hereckých hviezd zo Slovenska, Česka I Poľska, ako sú napríklad Ján Koleník, Milan Ondrík, Martin Nahálka, Anikó Vargová, Stanislav Majer, Vica Kerekes, Filip Kaňkovský, Lukasz Kos, no predstaví sa nám tiež mnoho nových zaujímavých a neopozeraných hereckých tvárí. Za dokonalú a silnú hereckú zostavu môžeme vďačiť najmä režisérovi Petrovi Begányimu, ktorý mal na starosti herecký kasting na hlavné I vedľajšie postavy. Jeho obrovský cit pre výber hercov sme mohli vidieť už v seriáli NAŠI, kde sa mu podarilo vyskladať dokonalú seriálovú rodinku.  

1890 - Maximilian Bolf 1890 - Maximilian Bolf Zdroj: PIKNIK PICTURES

Nie je náhoda, že hercov z obľúbeného komediálneho seriálu, konkrétne Lujzu Garajovú Schramekovú a Maxa Bolfa, uvidíme aj v novinke 1890. "Herci zo seriálu NAŠI si zahrali aj v tomto seriáli. Dostali malé epizódne postavy. Naozaj sme vyberali podľa toho, čo sa nám do akého charakteru hodí," prezrádza režisér. Ďalšie informácie o ich postavách vám prinesieme už čoskoro.

1890 - Lujza Garajova Schramekova 1890 - Lujza Garajova Schramekova Zdroj: PIKNIK PICTURES

Herci a štáb strávili na Betliari úžasné tri mesiace. Na rozdiel od štandardných nakrúcaní sa v tomto prípade mohli herci oveľa lepšie vžiť s prostredím I ostatnými kolegami. Na všetko mali viac času I pokoja, čo sa odrazilo aj na ich výkonoch. Väčšina z členov štábu si na Betliari našli dočasný druhý domov, keďže do Bratislavy sa dostali len cez pauzy medzi nakrúcaním. "Herci nemali večer iné predstavenie či prácu. Museli tu byť štyri dni, potom sa lepšie upokojili a vedeli sa sústrediť na prácu a natáčanie," hovorí Begányi. Kvalitný scenár, skvelé herecké výkony a priateľská atmosféra na nakrúcaní zaručujú skvelý výsledok, ktorý vás rozhodne nesklame.  

Nový historický seriál 1890 štartujeme5. marca na JOJke! 

HLÁŠKYZO SERIÁLU