Do Betliara sa zamiloval na prvý pohľad: Máme pre vás unikátne fotky z Koleníkovej zbierky!

Ani vy na tom nebude inak.

Už čoskoro vám prinesieme veľkolepý historický seriál svetovej úrovne s názvom 1890, ktorého dej sa odohrával na Kaštieli Betliar – aristokratovi medzi múzeami a v jeho čarovnom okolí. Niet divu, že prekrásny región Gemera učaroval od prvého momentu nielen autorovi námetu – režisérovi Petrovi Begányimu, ale aj hlavnému predstaviteľovi seriálu Jánovi Koleníkovi alias detektívovi Jánošovi Martonovi.

Obľúbený herec si dokonca priebežne počas nakrúcania zhromažďoval všetky spomienky do vlastnej fotodokumentácie. Množstvo originálnych fotiek z potuliek kaštieľom a prírodou zverejňoval aj na svojom facebookovom a instagramovom profile. „Je to veľmi dobrý spôsob propagácie tejto časti Slovenska. Som veľmi rád, že som toto miesto objavil. Fotky vešiam preto, lebo si myslím, že je atraktívne zachytiť filmovú lokáciu z uhla, ktorý diváci neuvidia,“ prezrádza obľúbený herec, ktorý sa snažil zachytiť najmä momenty, ktoré nezachytávajú priamo samotné nakrúcanie a hercov. Cieľ bol jasný – uchovať najlepšie momenty tak, aby si ich pamätali nielen diváci, ale aj samotný herec.

Na Betliar však Janko nezavítal po prvýkrát až na natáčanie spomínaného seriálu 1890. Ako mnoho detí, aj on tu strávil nádherné výlety a vďaka pútavým expozíciám Kaštieľa Betliar či Hradu Krásna Hôrka sa naučil veľa vecí z histórie. Tieto miesta ho v detstve fascinovali najmä vďaka múmiám. „Keď sa povedalo Krásna Hôrka či Betliar, bolo to prvé, čo mi napadlo. Ako dieťa ma tiež bavili vypchaté zvery. To sa však zmenilo. Teraz ma skôr zaujímajú ľudia a rody, aké tu žili a čo robili pre okolie,“ vysvetľuje Koleník. Okolie kaštieľa mu učarovalo natoľko, až si tu po čase našiel množstvo obľúbených miest ako napríklad malý rybník. Priamo pred kaštieľom zas stojí jeho obľúbený strom. Ako však sám herec hovorí, prostredie je krásne ako celok také, aké je, so všetkým, čo v ňom je.   

Jána Koleníka alias detektíva Jánoša Martona uvidíte už od 5. marca v historickom seriáli 1890 na JOJke!

HLÁŠKYZO SERIÁLU