Inšpirujte sa Bez servítky: TIETO sladké recepty budú mať úspech aj u vás doma!

Relácia Bez servítky je plná inšpirácie na pečenie, ktoré môžete vyskúšať aj u vás doma. Vybrali sme pre vás tie najlepšie recepty, s ktorými nespravíte krok vedľa ani počas nadchádzajúcich sviatkov!

Pre milovníkov poriadne sladkého sú tu pavlove torty. Ich mini verziu ste mohli vidieť v poslednom týždni pred sviatkami. Pavlovky majú vzhľad snehu, preto ich mnohí pečú práve počas vianočného obdobia. Dajú sa vytvarovať do väčších či menších tvarov a dozdobiť podľa ľubovôle. Ich príprava je veľmi jednoduchá a zvládnu ju aj pekári - začiatočníci. Pre neskúsených kuchárov je tu ďalší recept s príznačným názvom "sňahová vánica", ktorý sa skladá len z 4 ingrediencií. Pozor, ide však o mrazený krém. Základom sú mandle, ktoré sú pre mnohých symbolom zimy či Vianoc.

Sezónnymi malinami nespravíte krok vedľa ani v zime. Ak ich máte len v mrazenej forme, nič sa nedeje. Názov receptu by ste vyslovili len veľmi ťažko, v preklade je to extra čokoládový koláčik preliaty malinovou omáčkou podávaný (ideálne) s domácou šľahačkou. Už sa vám zbiehajú slinky? 

Zdroj: TV JOJ

Pre niekoho je symbolom Vianoc zase med. Medový krémeš, ktorého prípravu ste mohli vidieť v Bez servítky ohúril aj hostí. Vo Francúzsku sú zase tým tradičným makrónky. Poriadne sladké a na pohľad elegantné koláčiky nie sú zrovna jednoduché na prípravu, no ich servírovaním určite získate u svojich hostí veľký úspech. 

Cheescakeová sezóny je tu pravdepodobne počas celého roka. Tento koláč sme videli v relácii Bez servítky už niekoľkokrát, v jednom týždni dokonca trikrát. U divákov vzbudil veľký záujem recept na karamelovú verziu nepečeného dezertu. Natália Froľová svojím receptom vzbudila na sociálnej sieti Bez servítky obrovský boom. Neskúšali ste náhodou tento recept už aj vy? 

Zdroj: TV JOJ

Ak sa chcete počas sviatkov pustiť do prípravy niečoho nezvyčajného, dezert s chilli, ktorými ohúrila Octavia McKenzie bude pre vás skvelou voľbou. Základom je množstvo kvalitnej horkej čokolády a štipka pikantného. Záver zimnej sezóny v Bez servítky priniesol vianočnú tortu, ktorá síce vyzerala komplikovane, no náročné bolo len samotné zdobenie. Na vrch použil Stefi jedlé kvety, ktoré každému dezertu dokážu dodať punc luxusu. 

​Chceli by ste si v pohodlí domova vychutnať prípravu našich receptov v elegantnom šate? Zasúťažte si na našej sociálnej sieti o zásteru Bez servítky!

Na nové časti Bez servítky sa môžete tešiť už od 10. januára! 

redakcia / AB

redakcia / AB

Viac článkov od autora