dr.ludsky small

Seriál z kriminálno-lekárskeho prostredia, ktorého hlavný hrdina MUDr. Daniel Ludsky je súdny znalec, lekár, patológ, ktorý často polícii pomáha objasňovať rozličné prípady a dopomáha tak k objasneniu kriminálnych zločinov. Jeho neortodoxné metódy a svojský postoj k autoritám síce nie sú obľúbené, no často až nebezpečne úspešné. Nový pôvodný desaťdielny seriál televízie JOJ prináša medicínske príbehy úplne inak ako doteraz. Fiktívne prípady o lekárskych pochybeniach či zlyhaniach sa v mnohých prípadoch inšpirovali skutočnými udalosťami.

Titulnú pieseň k seriálu naspieval Richard Muller a volá sa Pán Ludsky.
Nadriadeného Tomáša Maštalíra stvárnil Vladimír Kobielský, v prípade ktorého ide o prvé účinkovanie v nejakom inom seriáli ako Panelák, a teda aj o prvú spoluprácu s inou produkčnou spoločnosťou. Sám priznal, že práca na seriáli, ktorý nie je vysielaný denne, je značne odlišná než pri Paneláku.

Seriál vyrobila pre televíziu JOJ produkčná spoločnosť DNA, ktorá sa podpísal napríklad pod projekty Ako som prežil, Prvé oddelenie či Odsúdené, autormi námetu a scenára sú Stano Dančiak ml. a Roman Olekšák. Režijnú taktovku prevzalo osvedčené duo Peter Bebjak a Robo Šveda. V hlavných úlohách sa predstavia Tomáš Maštalír, Vlado Kobielsky, Martin Mňahončák a Ondřej Daniš. V jednotlivých príbehoch (každá epizóda má uzavretý dej) sa objaví aj množstvo známych, ale i zatiaľ neokukaných, slovenských hercov, napríklad Jana Kolesárová, Vanesa Biermannová, Matej Landl, Ondřej Daniš, Szilvia Kiss, František Kovár, Kusenda, Eugen Libezňuk, Edita Borsová, Eva Rysová, Lenka Kronerová-Košická, Tibor Vokoun, Ťapák, Róbert Jakab, Marián Mitaš, Branislav Matuščin, Zuzana Dančiaková a ďalší.