Adam Zavřel : Vianoce sú pre mňa pohodou a radosťou

Vianoce strávi redaktor Krimi Novín Adam Zavřel s rodinou na strednom Slovensku.

„Mám ich rád, dokonca ich až milujem“, povedal na margo blížiacich sa vianočných sviatkov redaktor Krimi Novín Adam Zavřel. Ide totiž o jedinú príležitosť v roku, keď sa môže stretnúť celá rodina. „Tradične chodíme k babke na stredné Slovensko“, objasnil situáciu, kde budú tráviť sviatky pokoja a radosti.

Na oslavu má Adam 24. decembra hneď dve príležitosti. V tento deň má totiž aj meniny. „Niektorí si spomenú v predvečer Štedrého dňa, niektorí práve 24. ráno, takže nejakú maličkosť dostanem už skôr. A niektorí zabudnú úplne“, zdôveril sa s úsmevom sympatický reportér. Vianočné darčeky však prídu na rad po večeri. „Cez deň pomáham skôr ako ochutnávač. Ale večer nemôže chýbať kapustnica, šalát a ryba. Ja však rybu nemám veľmi rád, rovnako ako môj brat, tak nám pripravia vyprážané prsia“, prezradil Adam netradičnú zložku vianočnej večere.

Pred tým, ako si však rozbalí darčeky, musí stihnúť ešte veľa povinností. „Keďže chodím  do školy, mám práve v tomto čase skúškové obdobie. A  teda popri práci mi nezostáva čas ani na nákup darčekov pre blízkych. Verím však, že to stihnem“, hovorí odhodlane. Najviac si však váži, že bude s najbližšími. „Aj divákom televízie JOJ želám, aby si tieto dni vážili. Môžu byť s rodinami a preto sú tieto dni veľmi výnimočné“, uzavrel krátko pred Vianocami Adam Zavřel.