Krimi Noviny oslávili dva roky

O spravodajskej práci a nielen o nej porozprávali členovia kolektívu.

„Do roboty chodíme ako medzi kamošov, pretože sem chodíme radi," prezradila na úvod vedúca vydania Krimi Novín Viera Kundrátová, ktorá patrí medzi tých neviditeľných ľudí za kamerou, ale ktorej práca sa na obrazovke objavuje každý deň. „Začiatky boli ťažké, hlavne pre redaktorov, ktorí si museli nájsť kontakty a problematiku, ktorej sa budú venovať. Aktualít nebolo ešte toľko ako dnes. Tím sa kreoval podľa vízie Rola Kubinu (riaditeľ spravodajstva a publicistiky), ktorá bola zahalená rúškom tajomstva. My sme napĺňali jeho predstavy a vidíme, že ľuďom sa naša práca páči. Som rada, že sa nám podarilo rozbehnúť pravidelné rubriky Ako to nespackať, Za mrežami či poradňu, a že sa na nás môžu ľudia obracať s problémami, ktoré nevedia vyriešiť," zaspomínala si Viera Kundrátová a nezabudla pripomenúť, že bez regionálnych redaktorov by to nešlo. Tí napĺňajú 60 až 70 percent vysielania Krimi Novín.

O svojej práci porozprávala aj redaktorka Mirka Štrbáková Urbanovičová, ktorá pripravuje rubriku Za mrežami. „Baví ma to, že odkrývam niečo, čo je zahalené istým rúškom tajomstva. To naše väzenstvo je dosť zahalené, je tam kopec vecí nevypovedaných, ktoré takouto formou majú možnosť ísť von," povedala Mirka.

Stanka Jakubíková a Paľo Michalka nám porozprávali o práci moderátora, ako oni vnímajú udalosti, o ktorých informujú. Prezradili, že niektoré reportáže sa im vrývajú do pamäte a dokonca aj ovplyvňujú ich životy. „Asi nikdy nezabudnem na to, ako otec troch maloletých detí nezvládol riadenie auta a dve z toho zomreli. To bolo čosi, čo som nevedela rozdýchať celé popoludnie, hneď ako som sa to dozvedela. Takéto veci sa veľmi ťažko čítajú vo vysielaní. To máte pocit, že nedovidíte ani na tú čítačku, pretože máte zarosené oči," povedala moderátorka Stanka. Pavol Michalka zas prezradil, že sa ho dotýkajú reportáže o deťoch a spomenul si na reportáž o otcovi, ktorý odišiel na pivo a nechal celú noc kočík s malou Monikou vonku na chlade. „To ma zasiahlo a to sami veľmi zle čítalo," dodal Paľo.

My prajeme kolektívu Krimi Novín k narodeninám len to najlepšie, gratulujeme a veríme, že bude prinášať stále množstvo zaujímavých reportáží. A ak chcete osláviť s Krimi Novinami druhé narodeniny aj vy, nájdite si čas a pozrite si pripravené videá, kde vám členovia kolektívu prezradia o sebe ešte viac.

A nezabudnite, Krimi Noviny sú tu pre vás každý deň o 19.00 hod. na TV JOJ.