Ferko ples 1

Som veľmi dobrý tanečník

Valér Ferko sa počas plesovej sezóny musí vyrovnať len s „ohrýzajúcimi“ topánkami.

„Najbližšie ideme plesať už 29. januára do Rimavskej Soboty,“ prezrádza redaktor Krimi Novín Valér Ferko svoje plány. Na akcii, ktorá má aj nadačný rozmer sa podľa vlastných slov vždy dobre zabaví a spomínaný ples sa už stáva tradíciou. „Každý rok sa tam stretneme minimálne s kolegami Martinou Molčanovou a Števom Bodorom,“ objasňuje a dodáva, že redaktorka sa práve na tomto plese platonicky zamilovala. „Každý rok tam totiž účinkuje Robo Kazík,“ smeje sa Valér na účet Martiny.

Účasť na plese však reportér známy z obrazoviek TV JOJ vníma v dvoch rovinách. „Záleží, či som na ňom ako hosť, alebo pracujem, teda moderujem,“ dopĺňa. Tento rok čaká Valéra najbližšia pracovná plesová povinnosť začiatkom februára. „Moderujem ples v Bratislave a na druhý deň sa idem na ďalší zabávať do Košíc,“ hovorí. V priebehu dvoch dní ho teda čaká niekoľko stoviek kilometrov. Dobrú náladu mu to však určite nepokazí.

„Som veľmi dobrý tanečník,“ prezrádza o sebe. V minulosti totiž navštevoval tanečnú školu. Partnerke preto po topánkach nestúpa a kroky si počítať nemusí. „To určite nie. Viem polku aj valčík a ovládam aj mnohé ďalšie tance. Keď odhodím prvotné zábrany, vytancujem všetky prítomné dámy,“ objasňuje Valér, ktorý teda faux- pas na tanečnom parkete ešte nezažil. „Avšak štandardne po polnoci ma začnú tlačiť topánky. Doslova ma ohrýzajú,“ hovorí polovážne – poloúsmevne a verí, že tento rok sa počas plesovej sezóny podobným problémom vyhne. „ Mám chuť sa dobre zabaviť a prehodiť pár slov s tými,  na ktorých nemám čas počas roka a stretneme sa spolu práve na plesoch,“ uzatvára redaktor, ktorý najčastejšie chodí plesať s kamarátmi a spoločnosť mu robí priateľka Silvia.