02 Na hrane - štúdio

Špeciálny hosť v relácii Na hrane: Pozrite, kto prijal pozvanie do štúdia!

Slovensko zažíva prvýkrát v histórii úradnícku vládu prezidentky Zuzany Čaputovej. Tá funguje od 15. mája. Od svojho vymenovania má 30 dní, aby predstúpila pred parlament, predložila programové vyhlásenie a požiadala o vyslovenie dôvery.

Úradnícka vláda prezidentky Zuzany Čaputovej zrejme podporu v parlamente nedostane. Je pravdepodobné, že odborníci nezískajú nevyhnutné minimum 76 hlasov. Ak sa tak stane, prezidentka vládu odvolá a poverí vykonávaním právomocí v obmedzenom rozsahu. Bude mať rovnaké kompetencie, aké mala dočasne poverená vláda Eduarda Hegera. Poverená vláda nebude môcť rozhodovať napríklad o zásadných opatreniach na zabezpečenie hospodárskej a sociálnej politiky alebo o zásadných otázkach vnútornej či zahraničnej politiky. Čo presnejšie to znamená, ústava už nešpecifikuje. Naozaj Slovensko toto čaká? O tom a aj o ďalších pálčivých témach bude diskutovať práve prezidentka Zuzana Čaputová.

Relácia Na hrane ale nie je len o téme, ktorá je aktuálne vo vysielaní. Samozrejme, že diváci môžu poslať svoje podnety a námety, ktoré by chceli, aby politici rozoberali. Či už pôjde o školstvo, zdravotníctvo, obranu alebo financie, stačí vyplniť formulár, v ktorom divák dá námet či podnet. Relácia sa tak viac priblíži k ľuďom a témam, ktoré ich trápia.

Máte nejakú otázku na Zuzanu Čaputovú? Neváhajte a pošlite ju priamo do relácie. Moderátorka sa opýta za vás. Relácia Na hrane bude po skončení na obrazovkách televízie JOJ pokračovať na webe joj.sk. Ak by ste sa teda nedočkali odpovede, sledujte pokračovanie online, kde budú politici odpovedať predovšetkým na divácke otázky.

Sledujte reláciu Na hrane dnes o 21:50 hod. na JOJke!