03 Na hrane - štúdio

Prvé ministerské nominácie i kontroverzné mená: Títo dvaja páni sa objavia v štúdiu Na hrane!

Prvé mená budúcich ministrov sú známe. Teda prezradila ich strana Hlas-SD a tiež SNS. Smer-SD mlčí. Z mien, ktoré sú známe, vyvstala vlna nevôle. Čakajú niektoré rezorty ťažké časy?

V utorok popoludní sa prezidentka Zuzana Čaputová stretla v Prezidentskom paláci s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom. Ten jej odovzdal zoznam kandidátov na členov novej vlády. V ten istý deň predstavila nominantov na vládne pozície strana Hlas-Sd. Aj SNS informovala o navrhovaných menách, čo vyvolalo reakciu v spoločnosti. Predseda strany Smer-SD Robert Fico doposiaľ neprezradil mená nominantov strany na ministrov v novej vláde. Podotkol však, že aj hlava štátu niekoho z predložených kandidátov odmietne, bude to musieť aj riadne vysvetliť a odôvodniť. V dueli sa tentokrát stretne liberál s národniarom, konkrétne Branislav Gröhling zo SaSTomáš Taraba zo SNS.

Relácia Na hrane ale nie je len o téme, ktorá je aktuálne vo vysielaní. Samozrejme, že diváci môžu poslať svoje podnety a námety, ktoré by chceli, aby politici rozoberali. Či už pôjde o školstvo, zdravotníctvo, obranu alebo financie, stačí vyplniť formulár, v ktorom divák dá námet či podnet. Relácia sa tak viac priblíži k ľuďom a témam, ktoré ich trápia.

Máte nejakú otázku na Branislava Gröhlinga alebo Tomáša Tarabu? Neváhajte a pošlite ju priamo do relácie. Moderátorka sa opýta za vás. Relácia Na hrane bude po skončení na obrazovkách televízie JOJ pokračovať na webe joj.sk. Ak by ste sa teda nedočkali odpovede, sledujte pokračovanie online, kde budú politici odpovedať predovšetkým na divácke otázky.

Sledujte reláciu Na hrane dnes o 21:50 hod. na JOJke!