Prekvapujúce rozhodnutie ostrieľanej politickej moderátorky: Jana Krescanko Dibáková končí v TV JOJ!

Hviezda politického spravodajstva a dlhoročná moderátorka Jana Krescanko Dibáková v nedeľu šokovala divákov. Ohlásila, že v televízii končí a končí aj politická relácia Na hrane.

Jana Krescanko Dibaková je súčasťou televízie JOJ viac ako dve dekády. Dlhé roky bola redaktorkou spravodajstva. V roku 2019 sa stala dramaturgičkou politickej relácie Na hrane a od roku 2020 ju moderovala. V nedeľu však na svojom Facebooku ohlásila svoj koniec. „Ďakujem, moja Jojka, za všetko. Odchádzam…, napísala na úvod.

Zdroj: TV JOJ/Maroš Ďatko

„Vo štvrtok, tak trochu symbolicky, som sa s televíziou Joj definitívne rozlúčila. V dobrom, bez búchania dvier, ale žiadnu inú cestu som už pred sebou nevidela, hoci ma nikto neposielal preč. Inak sa pozerám na dôležitosť politického spravodajstva, ktorého je už vo vysielaní viditeľne menej, na podobu vysielania pred prezidentskými voľbami a perspektívu relácie Na hrane, ktorej som odovzdala kus svojho života. Pre výpoveď som sa nerozhodla zo dňa na deň, hoci prezidentské voľby boli napokon rozhodujúce,vysvetlila. 

Zdroj: TV JOJ

​Zaspomínala si aj na svoje začiatky a poďakovala sa aj svojim kolegom a riaditeľovi spravodajstva a publicistiky Rolandovi Kubinovi. „V televízii som strávila 22 rokov svojho života. Aj kovboj ale musí vedieť, kedy odísť, ak vystrieľal celý zásobník možností ako veci meniť…. V TV Joj stále pracuje veľa kvalitných ľudí, mojich pristeľiv a preto je dôležité rozlúčiť sa v dobrom. Ďakujem za obrovskú podporu mnohým kolegom, za možnosť rásť a slobodne pracovať Rolovi Kubinovi a za to, že som dostala unikátnu príležitosť moderovať Na hrane a konfrontovať politikov s ich sľubmi a činmi. Ostro a bez toho, aby sa v štúdiu mohli cítiť pohodlne. V dobe, akú žijeme, je to nesmierne potrebné a dôležité. Dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, priblížila.  

Prezradila aj, čo čaká reláciu Na hrane a kam povedú jej kroky. „Reláciu nebude moderovať nový moderátor a budem rada, keď na ňu budete spomínať v dobrom. Kam pôjdem? Neviem a veľmi si potrebujem oddýchnuť. To je tá najúprimnejšia odpoveď. Ale kovboji to nikdy nevzdávajú…,“ uzavrela. 

Pozrite si poslednú reláciu Na hrane vo videu HORE.