Jurčovič vydáva knihu!

Známy meteorológ, ktorý pre divákov Jojky denne pripravuje Najlepšie počasie, vydáva svoju prvú knihu!

Známe meno nielen z televíznej obrazovky, ale hlavne z oblasti meteorológie, Peter Jurčovič, vydáva knihu Najlepšie počasie v Bratislave. Aj keď by svojím názvom mohla pôsobiť, že je zaujímavá iba pre obyvateľov hlavného mesta, nie je to tak. „Sú tam zaujímavosti z rôznych oblastí meteorológie. Napríklad málokto vie, že aj my máme nositeľa Nobelovej ceny a aj to v knihe nájdete,“ prezradil Jurčovič.

Kniha má denníkový charakter, čím v mnohom pripomína slávny Storočný kalendár. Tá od známeho slovenského meteorológa však prináša zaujímavosti z hlavného mesta: „Kniha je robená spôsobom, že je tam na každý deň nejaká zaujímavosť v počasí, ktorá sa týka Bratislavy.“ Aj preto bude mať až 288 strán! Vyjsť by mala 30. júna 2011.

Písať túto knihu sa Jurčovič nerozhodol sám, ponuka prišla od nakladateľstva. Túto možnosť získal v čase, keď pracoval na inej knihe. „Začal som písať inú knihu, keď ma zaskočila táto ponuka, tak som ju odložil, ale vrátim sa k nej o pár mesiacov. Je to kniha, aká na svete ešte nie je,“ tajomne uzavrel. Ďalšie zaujímavosti a aké bude počasie cez víkend sa dozviete v priloženom rozhovore.