Vráti sa mu konečne pamäť? Vlad objaví prvú stopu, ktorá mu môže prezradiť, kým je!

Vlad chce za každú cenu zistiť, kto je a odkiaľ pochádza. Síce sa mu záblesk v pamäti objavil, zatiaľ ho nikam nepriviedol. Podarí sa mu konečne rozpamätať?

​V blízkosti Veľkého stola sa zjaví malá skupina Avarov a vystraší celé hradisko. Vlad sa dobrovoľne podujme, že s nimi pôjde bojovať. Ľudia z hradiska však proti Avarom nebojujú. Belo však chce byť mužom so všetkým, čo k tomu patrí a tak, keď sa s Vladom zmieria, požiada ho, nech ho naučí bojovať. Ten mu ukáže pár užitočných ťahov, ktoré aj sám neskôr využije, keď sa tvárou v tvár objaví proti viacerým Avarom. Tí prišli preliať jeho krv. Hoci to vyzerá, že Vlad nemá šancu, predsa len zabojuje. Dokonca zistí, že pozná ich jazyk. Keďže Avari za ním prišli účelovo, chce zistiť, kto je a prečo ho chcú pripraviť o život. Podarí sa mu konečne rozpamätať? 

Príbeh zasadený do siedmeho storočia sleduje osudy obyvateľov Karpatskej kotliny v čase pred spojením slovanských kmeňov. Mladej bylinkárke Drahe vstúpi do života záhadný cudzinec, ktorého nájde dobitého počas slávnosti postrižín. Rozhodne sa mu pomôcť rozpomenúť na to, odkiaľ prišiel, a popri tom sama zistí mnohé o sebe. Kým sa však naučí, ako narábať so svojimi zvláštnymi schopnosťami, v susednom hradisku sa odohrá tragédia, ktorá obráti život miestnych ľudí naruby.

Nenechajte si ujsť seriál Slovania už dnes o 20:35 hod. na JOJke!